Na úvod výhra dorostu.

Rozhodčí: Lopuszynski Michal

Diváci: 120

Stadion: Tráva Frýdlant

První mistrovské utkání po dlouhé letní pauze se odehrálo netradičně ve středu, kdy po nepříznivém počasí domácí u17 hostila MAHOsport Jablonné/Velký Valtinov. Nováček soutěže a tak velká neznámá pro naše borce, kterým se příliš nedařilo v přípravných utkáních. Frýdlantští museli reagovat také na to, že k dispozici nebyl nejlepší střelec loňského ročníku Sršeň a dvě stálice základní sestavy Kaplet a Mauer P., příležitost tak dostali jiní.

Slovan chtěl ukázat, že hraje v domácím prostředí a chtěl vstoupit do utkání aktivně, což se podařilo skvěle hned ve 2. minutě se prosadil kapitán týmu Matěj Ptáček - 1:0. Domácí tým byl dále aktivní a pokračoval ve velmi dobrém tempu a soupeře nepouštěl k žádným šancím a sám si vytvářel náznaky. Jeden z těchto náznaků dokázal Slovan přetavit v šanci a to v 16. minutě, kdy balon za záda dostal Gonda - 2:0. A to jako by byla pro domácí stopka. Okamžitý úpadek tempa a hosté náhle byli tím týmem, který diktoval hru a dostával se do šancí. Většinu z nich však pochytal Mauer M., nebo uhasil skvěle hrající Špaček na stoperu. Ve 26. minutě přišla série několika lehkovážných chyb, které vyústily v první roh hostů v zápase. Míč přes malé vápno, na který nedosáhl brankář Mauer a nikdo z bránících hráčů nedokázal zachytit náběh útočníka, který pohodlně uklidil do brány - 1:2. Hosté pokračovali v tlaku, ale lámaly si zuby na dobře hrající defenzívě Slovanu a domácí tak měli možnost chodit do rychlých brejků, kdy jeden z nich už vypadal, že skončí gólem, ale Ptáček z malého vápna prostřelil odkrytou bránu. A tak se šlo do kabin za příznivého stavu pro domácí celek.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil a Frýdlant se začal ještě více soustředit na bránění a přechod do rychlých kontrů, avšak v koncovce nebyli efektivní. Hosté sice zvyšovali svůj tlak, ale stále se nedokázali protlačit až k zakončení nebo k vážnějšímu ohrožení brankáře Mauera. Frýdlant tentokrat naplno využíval systému hokejového střídání, protože během 5 minut se zranili hned tři hráči a to postupně Rulec, Hradec a následně také Gonda, kdy poslední jmenovaný se do hry ještě na závěr vrátil. Frýdlantští až v samotném závěru dokázali využít otevřené obrany soupeře, kdy od půlky utekl sám na bránu Ptáček, který se v nájezdech nemýlí a stanovil tak konečné skóre na - 3:1.

Slovan Frýdlant U17:

M. Stýbal (trenér Slovanu Frýdlant): Jsem rád, že jsme utkání výsledkově zvládli, po nepovedených výkonech v přípravě nám tohle určitě pomůže. Hra nebyla úplně ideální a rozhodně je stále na čem pracovat. Další utkání odehrajeme s týmem ze Stráže pod Ralskem, který v loňském ročníku také nebyl, takže úplně nevím co od nich čekat. Utkání se hraje již v pátek, takže jedinou naši přípravou na ně je regenerace.