V souboji o 1. místo v tabulce jsme doma přivítali tým z Nového Boru.

Rozhodčí: Zikmund Jiří

Diváci: 50

Stadion: Tráva Frýdlant

První jarní domácí zápas hned nabídl souboj o první místo, kdy na naše hřiště přijeli borci z Nového Boru. Úvod utkání nám opět hrubě nevyšel a už v 2. minutě jsme prohrávali. Na centr si naskočil nikým nehlídaný hostující Nečas a otevřel skóre utkání. Brzký gól nás zase nalomil a my byli všude druzí. V 26. minutě to bylo 0:2. Hostující Kropáček se snadno dostal do naší šestnáctky a z úhlu trefil přesně. Poté se hosté soustředili hlavně na obranu a my začali mít více ze hry. Bohužel ale bez brankového zakončení. Slibnou šanci měl Jan Fako, jeho obstřel ale skončil mimo. To samé střela Čumpla. Poločas tak skončil 0:2. V druhém poločase pokračovala naše mírná převaha. Recept na hostující obranu jsme ale nenašli a tak nás z ojedinělého brejku ztrestal soupeř, kdy se prosadil v 72. minutě Hořčička. Neskládali jsme zbraně a manko zkoušeli ještě dohnat. Hlavička Kapleta skončila těsně mimo hostující branky. V 84. minutě jsme snížili zásluhou Faka, který si našel odražený míč a poslal ho přesně pod víko. Do konce zápasu tam ještě pár náznaků šancí bylo, ale řešení útočných situací hodně pokulhávalo. Souboj o první flek tak lépe zvládli hosté z Boru.

Slovan Frýdlant U17:

J. Vocásek (trenér Slovanu Frýdlant): Opět jsme nechytli začátek zápasu a první půl hodinu velmi laxně bránili, za což nás soupeř po zásluze potrestal. Po půl hodině hry jsme si začali trošku věřit a vytvářet si střelecké příležitosti. Celkově bylo vidět velké zlepšení oproti prvnímu zápasu. Místo abychom snížili, tak dostaneme z jediné šance Boru gól na 3:0. Myslím, že soupeř byl velmi hratelný, my jsme ale bohužel v poslední třetině hřiště málo aktivní a efektivní.