9. kolo, sobota 30.09.2023, 10:00

Slovan Frýdlant U17FK Krásná Studánka

0:2 (0:0)

Slovan Frýdlant U17 - FK Krásná Studánka/TJ Chrastava

Před domácím publikem jsme přivítali další velmi kvalitní tým a to Krásnou Studánku/Chrastavu.

Rozhodčí: Saidl Matyáš

Diváci: 60

Stadion: Tráva Frýdlant

Tým, který doposud prohrál pouze s Mimoní, která je velmi nevyzpitatelným soupeřem, a tak se čekal velmi vyrovnaný souboj.

Utkání začalo velmi opatrně a Frýdlant namlsaný po čtvrtečním utkaní chtěl ukázat, že je doma. Ale spěch v rozehrávce a přemíra snahy vedly ve velkou neurovnanost v řadách domácích. Hosté ze Studánky byli velmi dobře připraveni na všechny zbraně, které domácí mají a sami využívali chyb v obraně a chodili do útoku hlavně po naši levé straně, ale své útoky nedokázali dotáhnout do úspěšného konce. Do největší šance prvního poločasu se však dostal domácí Gonda, který se po krásné průnikové přihrávce ocitl tváří v tvář brankáři hostů a chytře se snažil obstřelovat na zadní tyč, gólman hostů však svůj tým podržel a střelu vytáhl nohou. O několik chvil se do vápna dostal Ptáček a po souboji s obráncem se domácí dožadovali penalty, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu domácí vstoupili velmi aktivně a prvních 15 minut svého soupeře zmáčkli. Do vápna si to v jednu chvíli nasměroval domácí Fako a byl zatažen za dres a Fako toho ochotně využil a upadl a rozhodčí odpískal pokutový kop. Rozhodnutí, které se velmi nelíbilo hostujícím, ale verdikt byl platný. K nabídnuté penaltě se postavil Gonda, který zvolil nejhorší možné řešení, střela do ideální výšky pro zákrok golmana, který  navíc vystihl směr a tak střelu zneškodnil. Domácí to však nepoložilo a pokračovali ve své aktivitě a snaze zlomit zápas na svou stranu.To však otevíralo vrátka pro rychlé přechody hostů do  útoku, v 75. minutě přišel dlouhý balon za Berkyho, který nedokázal zachytit náběh svého hráče, k balonu se tak vydal brankář Mauer, který si to v půli cesty rozmyslel a zastavil se, toho hosté využili naprosto bez problému, míč do malého vápna, před prázdnou bránu, kterou doklepl Šimek - 0:1.
To naprosto srazilo domácí na kolena a už nebyli schopni se z toho otřepat.
V 87. minutě další dlouhý balon na naši obranu, který byl odhlavičkován nějakých 25 metrů od brány kde pohodlně zpracoval Severa proti kterému nikdo nevystoupil a ten zkusil své štěstí. Rána, která neměla příliš golové parametry, ale gólman Mauer si vybral svoji druhou slabší chvilku v zápase a míč zapadl do sítě - 0:2. Soupeř už zkušeně dobránil zapas a nedopustil tak žádný zvrat a utkání skončilo první prohrou v sezóně.

Slovan Frýdlant U17:

M. Stýbal (trenér Slovanu Frýdlant): Velmi vyrovnané utkání, ve kterém bylo od začátku jasné, že rozhodne první branka, kterou jsme dostali bohužel my. Soupeř ze Studánky byl na nás perfektně připraven a hráči to proti nám takticky zvládli. Škoda neproměněných příležitostí, které jsme měli a také nás mrzí, že si Matěj Mauer vybral svůj den a po třech udržených nulách v řadě prakticky daroval rozhodující gól hostů. Na závěr je nutno podotknout, že tento zápas měl všechno co k fotbalu patří a úroveň utkání odpovídala soutěži, krajská úroveň a velmi hezký zápas. Pro nás tato facka je určitě dobrá a musíme se vrátit nohama na zem a kvalitně zase potrénovat a soustředit se na další utkání, které nás čeká v neděli ve Šluknově.