Rozhodčí: Lopuszynski Michal

Diváci: 100

Stadion: Tráva Frýdlant

Komentář

Tentokrát do Frýdlantu zavítal soupeř ze Stráže pod Ralskem. První minuty nabídly spousty chyb a hosté měli snad 4 rohové kopy během 4 minut. Vážnější šanci si ale nevytvořili. Naopak naše první brejková situace skončila gólem. Kapitán Matěj Ptáček dostal balón za obranu a v samostatném nájezdu otevřel skóre utkání. O 6 minut později bylo ještě veseleji. Brankář hostí fauloval ve vápně a následnou penaltu proměnil Matěj Ptáček. 2:0. V 22. minutě to bylo již 3:0. Matěj  Ptáček si z pravé strany navedl míč do vápna a střelou na přední tyč dokonal svůj hattrick. Dále jsme pak soupeře přehrávali a hrozili z rychlých brejků. Víc branek jsme ale nepřidali. V druhém poločase se obraz hry moc nezměnil. Hned v 49. minutě navýšil na 4:0 Karel Kaplet, který střelou z voleje prostřelil hostujícího brankáře. 55. minuta a skóre se měnilo na 5:0. Matěj Ptáček opět utekl celé obraně a nedal brankáři hostí šanci. O pár minut později byl k vidění asi nejhezčí moment zápasu. Matěj Ptáček mohl v samostatném úniku přidat svůj pátý gól v zápase. Elegantní patičkou ale připravil branku pro Honzu Křičku, který svou premiérovou trefou v dorostu rozjásal domácí tribuny. Poté se hrálo spíše na hostující polovině. Naše koncovka ale byla špatná a další branku jsme nepřidali. Konec zápasu nám nevyšel, jelikož jsme dvěma velmi zbytečnými fauly nabídli soupeři 2 pokutové kopy, které proměnil hostující Penc.
Do tabulky ale zapisujeme další důležité tři body a nyní nás čeká první venkovní utkání, kdy v sobotu 9.9. odehrajeme utkání v Novém Boru.

Ohlasy

Slovan Frýdlant U17:

J. Vocásek (trenér Slovanu Frýdlant): Začátek zápasu byl trošku nervózní, ale rychlé branky nám dodaly patřičný klid. Skvěle jsme využili rychlosti v útoku, kterou máme. Trošku mě mrzí odfláknutý závěr, ale výhra je výhra. Nyní nás čeká první venkovní utkání v Novém Boru. Myslím, že to bude první těžší prověrka pro náš tým, ale věřím, že se na soupeře dobře připravíme a domu povezeme plný počet bodů.