Rozhodčí: Lopuszynski Michal

Diváci: 50

Stadion: Tráva Frýdlant

Po hrozivém debaklu ve Studánce se naši dorostenci představili doma proti Šluknovu, z důvodu rekonstrukce areálu, naposledy na trávě.

Od začátku utkání jsme byli aktivnějším týmem a konečně chtěli hrát fotbal. Velmi aktivní střed hřiště v čele s Čumplem a Gondou tvořil pro tým velké množství šancí. Už v desáté minutě se po přihrávce Gondy prosadil obstřelem na zadní tyč Fako. O deset minut později se prosadil opět Fako, který z přímého kopu nachytal hostujícího brankáře. 30. minuta a skóre se měnilo na 3:0. Kuba Čumpl krásnou průnikovou přihrávkou našel kapitána Ptáčka a ten se v samostatném úniku nemýlil. Od té doby ale hráli hlavně hosté, první velkou šanci zlikvidoval zaskakující brankář Maleček. Krátce před poločasem ale soupeř snížil. V 44. minutě se prosadil hostující Pham. Do druhého poločasu jsme byli nuceni vystřídat brankáře, kvůli zranění odstoupil Maleček a do branky si stoupnul Max Berky. Tým to nějak nerozhodilo a hned po přestávce měl velkou šanci Gonda. Samostatný únik ale brankou neskončil. Hned v 60. minutě se ale zmíněný záložník již z gólu radoval. Kuba Čumpl opět zatáhl balón středem hřiště a lobem za obranu našel Sama Gondu, který přehodil hostujícího brankáře a zvýšil vedení na 4:1. Soupeř se pak prosadil po brejku do otevřené obrany. V 78. minutě dovršil hattrick Fako. V 81. minutě jsme završili půltucet branek. Kapitán Ptáček proniknul po pravé straně do vás vápna a předložil Honzovi Krickovi, který levačkou rozvlnil síť. Soupeř v závěru ještě snížil na konečných 6:3.

Slovan Frýdlant U17:

J. Vocásek (trenér Slovanu Frýdlant): Po debaklu ve Studánce je tahle výhra důležitá. Hoši dnes předvedli povedený výkon. Branky padaly po pěkných akcích. Jediná kaňka na utkání je zranění Kryštofa Krišala, kterému nejspíše kvůli zranění kotníku skončila sezóna. Přeju mu brzké uzdravení a aby se opět dostal do formy, protože měl skvěle nakročeno. Kluky musím za výkon pochválit a na tento výkon musíme navázat v Mimoni, kde to nebude vůbec lehké.