11. kolo, sobota 14.10.2023, 10:00

Slovan Frýdlant U17TJ Jiskra Mimoň

3:1 (3:1)

Slovan Frýdlant U17 - TJ Jiskra Mimoň

Domácí utkání proti velmi nevyzpatatelnému soupeři z Mimoně čekal v sobotním utkání naši U17.

Rozhodčí: Nestler Heinrich

Diváci: 50

Stadion: Tráva Frýdlant

Již před zápasem se domácí potýkali, jako již pravidelně, s absencemi v obraně, a tak někteří hráči nastoupili na velmi nezvyklých postech. Konkrétně Krištof Krišal se z obvyklého útoku přesunul na levý kraj obrany a mladičký Částek dostal příležitost na kraji právem. Taktika na domácí půdě byla od začátku jasná - vlétnout na soupeře, nepustit ho do kombinace a vysokým presingem se snažit získávat balony co nejblíže k jejich bráně.Již ve třetí minutě se to ukázalo jako dobrý krok. Dobrý balon dostal do levého kraje Gonda, který nic nevymýšlel a namířil si to přímo do vápna a před prázdnou bránu předložil Ptáčkovi, který pohodlně uklidil - 1:0.Frýdlantští byli stále aktivní a vytvářeli si zajímavé příležitosti, které ale nevedli k větší šanci. Příležitosti si vytvářela také Mimoň a to většinou po nedorozuměních ve frýdlantské obraně, která v tomto složení hrála poprvé, vše však stihli vždycky však uhasit a Mimoň, tak zůstávala dále o gól pozadu.
Ve 29. minutě přišla chyba v domácí obraně, kdy uspěchanou rozehrávku napadl soupeř, Slovan z toho však zázrakem vyklouzl a dostal balon přes Sršně až na Gondu, který se z ničeho nic objevil sám před brankářem hostí, kterému udělal perfektně kličku a uklidil balon do odkryté brány - 2:0.
Aktivita Frýdlantu lehce opadávala a tak soupeř měl více času na svou rozehru, což ale dalo ve 34. minutě šanci Ptáčkovi, který uzmul balon stoperovi a následně uklidil balon za záda bezmocného brankáře - 3:0. Od té doby jakoby si domácí mysleli, že už se nemůže nic stát a skoro přestali hrát, čehož ve 39. minutě využila Mimoň, která sebrala odražený míč na hranici velkého vápna a hostující Štafl nedal přízemní střelou šanci brankáři Mauerovi. Klasický šatňáček dodal naději houževnatému soupeři z Mimoně.
Do druhého poločasu chtěl domácí tým vstoupit stejně jako do prvního a vyvarovat se tak možnosti dostat soupeře zpět do utkání, ale soupeř také nechtěl složit zbraně. Vyrovnaný druhý poločas se začal slabému sudímu lehce vymykat kontrole a hra začala spíše vypadat jako boj. Domácí obrana držela velmi pevně a především Částek s Krišalem na krajích hřiště skvělým výkonem ještě více znervózňovali domácí útočníky. S přibývajícím časem se začala otvírat zadní vrátka v hostující obraně, čehož domácí využívali, tak jak umějí a to rychlými přechody do útoku. Zakončení však velmi pokulhávalo a postupně své nájezdy na bránu zahodili Gonda, Mauer a Ptáček. Mimoň se ve druhém poločasu nedostala do žádné vyložené šance a tak druhý poločas skončil bezbrankovou remízou, což znamenalo konečný výsledek 3:1 pro domácí Slovan!

Slovan Frýdlant U17:

M. Stýbal (trenér Slovanu Frýdlant): Od začátku sezóny se potýkáme s lehkými problémy v obraně, chybí dlouhodobě zraněný Batelka, Vitvar, nově i Manych, se zraněním se také potýká Špaček, který dokáže zaskočit v obraně a tak na to musíme každý týden reagovat změnami v sestavě, dnešní varianta s krajními beky Krišalem a Částkem nakonec vyšla skvěle, oba podali výborné výkony. Hra se také dneska zlepšila uprostřed hřiště, kde zahrála výborně celá čtyřka Fako, Mauer, Čumpl a Gonda. Mrzí mě, že se tolik nedaří nejlepšímu střelci loňského ročníku Sršňovi, který se stále hledá, ale skvěle ho v roli střelce zastupuje Ptáček, který aktuálně vede tabulku střelců. S celkovým výkonem týmu jsem však spokojený a jsem rád za další tři body. Teď nás čeká volný los, tudíž máme příští víkend pauzu a další zápas nás 29.10. kdy se v derby střetneme s Višňovou.