3. kolo, neděle 29.10.2023, 10:00

Slovan Frýdlant U17TJ JISKRA Višňová

4:2 (2:1)

Slovan Frýdlant U17 - TJ JISKRA Višňová

Předposlední podzimní zápas byl ve znamení Derby s Višňovou. Původně se zápas měl odehrát na hřišti ve Višňové, ale z důvodu špatného terénu se zápas přesunul na naší umělou trávu.

Rozhodčí: Bohuš Marek

Diváci: 120

Stadion: UMT Frýdlant

To, že se v derby maže tabulkový rozdíl bylo jasné hned od první minuty. Fotbal se hrál spíše bojovný s mnoha souboji na obou stranách. Šance ze hry jsme viděli pomálu. Skóre zápasu otevřel domací Frýdlant již v 5. minutě. Kapitán Matěj Ptáček krásně zakroutil volný přímý kop a poslal svůj tým do vedení. Frýdlant měl pak vice ze hry, větší šanci si ale nevytvořil. V 19. minutě přišel trest. Dlouhý nákop nezachytila domácí obrana a hostující útočník v pokusu o centr zasáhl ruku domácího obránce a sudí po právu nařídil pokutový kop. Ten bezpečně proměnil hostující Kaniok. Poté byl fotbal hodně rozkouskovaný a balón létal vzduchem z jedné strany na druhou. Frýdlant přeci jen šel do vedení po další standardní situaci. Skvěle zahraný rohový kop od Sama Gondy si na zadní tyči našel nikým nehlídaný Jan Fako a doklepl míč do sítě. 31. minuta a 2:1!
Do konce poločasu jsme větší šanci neviděli. Do druhého poločasu hosté nastoupili lépe a byli důraznější. V 59. minutě srovnal po rychlém brejku Muravlov Nepomiashchiy Oleksandr, který proměnil samostatný únik. Další půlhodina nabídla urputný boj o střed hřiště. Ze hry moc šancí nebylo, a tak si domácí Frýdlant opět pomohl standardní situací. V 70. minutě poslal domácí do vedení Samuel Gonda. Nádherně kopnutý rohový kop zapadl až na zadní tyč. 3:2! Višňová se malinko tlačila za vyrovnáním. Domácí obrana ale útoky spolehlivě odvracela. Klid na domácí kopačky dodal v 81. minutě Jan Fako po krásné individuální akci. Na levé straně si navedl míč do vápna, hostujícímu obránci zahrál na housle a nechytatelnou střelou pod břevno navýšil vedení na 4:2.
V závěru už si domácí dvoubrankový rozdíl pohlídali a potvrdili svou formu.

Sestřih našich gólů můžete vidět na našem Instagramovém účtu, viz. odkaz níže.

Slovan Frýdlant U17:

J. Vocásek (trenér Slovanu Frýdlant): Vyšel nám začátek utkaní, kdy jsme již v 5. minutě vedli a měli jsme mít klid na kopačkách. To se ale bohužel nestalo a soupeř nás nutil k chybám. Když to nejde ze hry, je nutné si pomoci standardní situací, což nám dneska vyšlo náramně. Myslím, že to bylo celkem vyrovnané utkaní, kde jsme ale ukázali větší kvalitu ve finální fázi. Cenné vítězství, které budeme chtít potvrdit i v posledním utkání v Jablonném.