19. kolo, sobota 20.04.2024, 10:00

Slovan Frýdlant U17TJ TATRAN Bílý Kostel nad Nisou

4:0 (3:0)

Slovan Frýdlant U17 - TJ TATRAN Bílý Kostel nad Nisou

I přes velkou absenci naší základní sestavy si dorostenci s přehledem poradili se soupeřem a 3 body zůstávají doma.

Rozhodčí: Vlček Miroslav

Diváci: 50

Stadion: Tráva Frýdlant

V sobotu jsme nastoupili na domácí půdě proti Bílému Kostelu. Museli jsme se vypořádat s absencí velké řady hráčů základní sestavy. Tak je zastoupili starší žáci, kteří rozhodně nezklamali.
Po vítězství v Hejnicích chtěli tři body potvrdit na domácí půdě.
Čekalo nás mokré hřiště v chladném počasí a tak se od začátku hrál svižný fotbal.
Ovládli jsme první čtvrthodinu, kdy se nejprve v 10.min a poté v 16.min prosadil Krišal, kterého jsme opět vytáhli z obrany do útoku a odměnil se skvělé vyřešenými gólovými úniky. 2:0. Krišal a posléze Manych mohli zvýšit vedení, ale pokaždé je vychytal hostující gólman.
Poté se až do poločasu hra srovnala. Byl viděn překvapivě pohledný fotbal se snahou o kombinaci z obou stran, ale na mokrém terénu často balón odskakoval.
Chtěli jsme ještě do šatny navýšit vedení, což se nakonec podařilo. Po dnes skvělé spolupráci útočné dvojice Krišal - Gonda, druhý jmenovaný v 45.min pobídku Krišala neodmítnul. 3:0 poločas.
Druhá půle pokračovala v podobném duchu. Zřejmě definitivní rozhodnutí o tom , kdo dnes bude brát tři body, udělal v 51.min opět Krišal, kdy šel sám na gólmana a nekompromisně ho propálil. Hattrick 4:0 !
Po zbytek zápasu jsme se snažili nepřipustit drama a zodpovědně bránili a vyráželi do rychlých brejků, kdy některé z nich jsme neproměnili.
Soupeř zkoušel střelbu z dálky, ale "gólman" Maleček vše pochytal levou nohou, pravou nohou, kolenem a nevím ještě kterou končetinou.
Čisté konto nakonec uhájil a získali jsme důležité tři body do tabulky.

Slovan Frýdlant U17:

J. Kubát (trenér Slovanu Frýdlant): Museli jsme se obejít bez gólmana Mauera, Ptáčka, Faka, Špačka, Sršně, Douši, všechno hráči základní sestavy. Kluky nahradili kluci ze žáků a musím je pochválit, jak si s tím poradili. Ale celkově zápas byl odbojovanej, odběhanej. Trošku nám dělal problém v kombinaci kluzký terén, kdy balón v důležitých chvílich odskakoval. Jsem rád, že si zejména při absenci hráčů, co chodí za A tým, můžeme sáhnout do starších žáků a kluci si toho váží a předvádí svoji kvalitu a nevypustí nic. Na tom chceme stavět i nadále. Za týden nás čeká klíčový boj v Krásné Studánce o čelo tabulky.