1. kolo, sobota 04.11.2023, 10:00

FA MAHO sport Jablonné/ TJ Velký ValtinovSlovan Frýdlant U17

0:4 (0:3)

FA MAHO sport Jablonné/TJ Velký Valtinov - Slovan Frýdlant U17

V sobotu 4.11. jsme zajížděli na umělou trávu do Heřmanic k našemu poslednímu mistrovskému utkání podzimní částí soutěže. Soupeřem nám byl tým Jablonného, kterého už jsme během podzimu porazili doma 3:1.

Rozhodčí: Táborský Josef

Diváci: 20

Stadion: UMT Heřmanice

Utkání jsme začali aktivně a využívali jsme rychlostní sílu v naší útočné části. První branky jsme se dočkali v minutě 13., kdy svůj samostatný únik zakončil přesně Matěj Ptáček - 0:1. 0:2 svítilo na ukazateli skóre o minutu později, kdy se prosadil Samuel Gonda. Domácí během první půle měli asi dvě střely z dálky, aniž by výrazněji ohrozili gólmana Mauera. Třetí uklidňující branka po několika zahozených šancích padla v minutě 38., kdy se po brejku prosadil opět Matěj Ptáček. Do kabin se šlo za stavu 0:3, kdy jsme minimálně další čtyři loženky neproměnili.
Druhý poločas už byl spíše boj, kdy jsme si hlídali bezpečný výsledek a snažili se hrozit z brejků a opět jsme jich několik neproměnili.
Nakonec jsme se prosadili až v závěru, kdy po své vlastní samostatné akci na dvakrát dopravil míč do sítě Ansu Faki - 0:4. Konec utkání.

Slovan Frýdlant U17:

J.Kubát (trenér Slovanu Frýdlant): Utkání jsme zaslouženě vyhráli. Soupeře jsme téměř do ničeho nepustili. Akorát mě opět mrzí, že na čtyři góly potřebujeme deset šancí. Jinak si myslím, že jsme utkání celkově měli pod kontrolou. Soutěž  přezimujeme pravděpodobně o skóre na třetím místě se ziskem 28 bodů za 9 výher, jednu remízu, jednu porážku. Máme určitě přes zimu na čem pracovat. Hlavně doufám, že se nám vrátí a doléčí zranění hráči. V pátek nás čeká ještě rozlučka a pak si chvíli dáme pauzu. Každopádně do zimní přípravy určitě nebudeme sedět doma ale individuálně i kolektivně se připravovat.