První zápas sezóny pro nás dopadl úspěšně 2:4.

Rozhodčí: Hnětynka Jaroslav – Urbánek Tomáš, Blažek Jan

Diváci: 75

Stadion: Tráva Lomnice

Komentář

Tuto sobotu jsme zajížděli do Lomnice, které se náramně povedla uplynulá sezóna. Naše sestava byla ochuzena o dlouhodobě zraněné z minulé sezóny (Mazánek, Kesner, Kašík) a také dovolenkáře (Bartoš, Rydval). Jejich místa zastoupili hráči béčka a dorostu.

Co si budeme namlouvat, fotbal to moc pohledný nebyl a hned na začátku zápasu jsme se dostali do jedno gólového manka. Nepohlídali jsme centr ze strany který sám z puntíku uklízel hlavou do brány Rejman. My naštěstí odpověděli v zápětí. Capulič šikovně přehodil obranu přímo na nohu Ládi Kobra a ten se nemýlil. Pak byl při úprku zfaulován Stýbal, kterého brankář domácích sestřelil mimo vápno. Troufnu si říct, že tento zákrok vyžadoval červenou kartu, ale Hnětýnka byl proti a tento zákrok ohodnotil kartou žlutou. Domácí pak střelou zpoza vápna orazítkovali břevno Zajíčkovi svatyně, což pro nás byl zase budíček. Zanedlouho jsme se dostali i do vedení. Šindelář se šikovně vymotal ve středu pole a poslal průnikovku na Štrbáka, který se prosadil ve složité pozici ze strany hřiště. Před poločasem byl bohužel zase srovnáno. Hrubku si neodpustil kapitán Marián Kobr, který netrefil balón a Rejman tváří v tvář proti Zajíčkovi zachoval chladnou hlavu a poslal míč za jeho záda. Stejná minuta, stejný rohový kop, stejný zakončovatel jako minulou sezónu. Tak by se dal shrnout gól Petra Coufala před koncem poločasu. Domácí ho nepohlídali při rohovém kopu a Cufi neměl žádný problém nás opět dostat do vedení. Po poločase jsme se trochu zatáhli. Více hráli hosté, ale bylo to vždy po vápno. Nakonec jsme se dočkali i pojistky. Capulič přesprintoval hřiště a míč předložil Stýbalovi, který skóre upravil na konečných 4-2. Domácí pak nekladli žádný větší odpor a tak se do hry mohli dostat dorostenci a mladičký španěl Buřita.

Ohlasy

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Do utkání jsme nevstoupili dobře a koledovali jsme si o branku, která také přišla. Naše reakce však byla rychlá a po bránkách  Ládi Kobra a Štrbiho jsme utkání otočili. Pak měl být vyloučen domácí brankář, ale jinak dobře pískající sudí Hnětynka mu za kung  - fu zákrok před vápnem na našeho Bejbala udělil nepochopitelně jen ŽK. Před poločasem domácí vyrovnali, ale mi si vedení ještě před přestávkou vzali zpět brankou Coufala. O pauze jsme si museli pár věcí vyjasnit, hlavně práci v obranné fázi, která se ve druhém poločase zlepšila a domácí jsme do žádné vyložené šance nepustili naopak jsme po rychlém brejku vedení zásluhou Bejbala ještě navýšili. Jsem samozřejmě spokojený, vítězný vstup do soutěže se počítá. Chyby tam byly, ale vypíchnout musím nasazení, bojovnost a vůli po vítězství. V příštím týdnu se představíme na našem hřišti, kdy hostíme nováčka z Košťálova a budeme chtít potvrdit vítězství z venku.