Áčko bohužel i přes sympatický výkon přijíždí z Lomnice s prázdnou.

Rozhodčí: Jirák Jiří – Linhart Martin, Trojan Michal

Diváci: 80

Stadion: Tráva Lomnice

V rámci 10. kola 5. ligy jelo naše Áčko do Lomnice nad Popelkou, kterou se podařilo v minulé sezóně 2x porazit. Trenér Bláha se rozhodl k pár změnám v sestavě, např. Jakub Štrbák si zkusil pozici stopera, Matěj Stříteský nastoupil na základu na pravé záloze.

Změnil se i styl hry a to od samého počátku, snažíme se kombinovat, hrát fotbal. Velká změna oproti neustále nakopávaným míčům z předešlých utkání. První poločas ale nenabídnul krom gólů žádné jiné velké šance. První branka padla v 19. minutě, kde byl dle sudího Jiráka faulován hráč Lomnice ve vápně obráncem Bartošem, který ale neudělal nic jiného, než že se snažil zabránit střele v klasickém souboji. Lomnický útočník šel velmi lehce k zemi, sudí Jirák to vyhodnotil jako faul a tak byla písknuta penalta, kterou si vzal na starost Břenek a ten s přehledem pod víko proměňuje.

Vyrovnání jsme se dočkali v 37. minutě. Na středu hřiště se zmocnil míče Stříteský, okamžitě vyrazil dopředu, po krátkém sprintu poslal ulicí míč nabíhajícímu Coufalovi, který měl dostatek času a prostoru zamířit a tak jeho střela k zadní tyči skončila v brance, 1:1. Ve 43. minutě má Lomnice k dispozici volný kop od rohového praporku, centrovaný míč jsme sice vyrazili mimo vápno, ale z druhé vlny přišla ne moc prudká střela do chumlu hráčů stojících na úrovni penalty, kde se nejlépe zorientoval až trestuhodně neobsazený domácí Drahoňovský, který střelu tečoval a tak brankář Němec už s tím nemohl dělat. Dostáváme gól do kabin, 2:1.

V druhým poločase už jsme přeci jen více zahrozili. Od začátku jsme měli větší držení míče, hodně kombinujeme. Jenže první velkou šanci druhého poločasu měla Lomnice v 56. minutě. Po zahráni signálu z volného kopu centrují míč do velkého vápna, kde byl v náběhu jeden Lomnický útočník a i přesto, že byl hlídaný našimi 2 obránci dokázal odhlavičkovat, naštěstí přímo na brankáře Němce, který jeho pokus vyráží. O 3 minuty později máme k dispozici rohový kop dobře kopnutý Mazánkem na úroveň penalty, tam nejvýše vyskočil Novák, který hlavičkuje, rána má dobré umístění a razanci, jenže domácí brankář Přibyl vytáhl krásný zákrok a míč vyráží. Další šance přišla v 65. minutě, kde po chybě domácího obránce je u míše Ptáček, který má celou obranu za zády a míří z křídelního prostoru přímo k bráně, na druhé straně je v náběhu Coufal, kterému přihrává, ale opět brankář Přibyl podržel svůj tým a přihrávku hokejovým zákrokem překazil na poslední chvíli. V této fázi hry jsme lepším týmem, míč Lomnici moc nepůjčujeme a tak si ani nevytváří moc šance, pokud ano, střely jsou z dálky a nejsou nijak nebezpečné. V 80. minutě přichází velmi sporný moment. Štrbák vhazuje dlouhý aut do vápna, Mazánek hlavou prodlužuje a domácí hráč viditelně změnil trajektorii míče rukou, jenže sudí Jirák ani z 5 metrů tento incident neviděl a nechává hru běžet dál. Lomnice jde okamžitě do brejku v přečíslení. První centr do vápna hráče nenašel, druhý už bohužel ano, míč se nešťastně odrazí od nohy Rydvala přímo k domácímu Lábkovi a ten z první z malého vápna posílá Lomnici do vedení 3:1.

Prohráli jsme utkání, ve kterém jsme očekávali nějaký ten bod. Nutno zmínit, odehráli jsme dobrý zápas, jen prostě jsme neměli dost štěstí a hlavní rozhodčí Jirák také dost ovlivnil celý zápas. Naše mužstvo nenakopávalo míče, snažilo se kombinovat a některé momenty byly opravdu hezké, fotbalové. Příští týden doma přivítáme Sedmihorky, které jsou momentálně na druhém místě, takže nás nečeká nic jednoduchého.

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Hrálo se vyrovnané utkání, troufnu si říct, že v určitých pasážích jsme byli i lepším týmem. Bohužel první gól jsme inkasovali z pokutového kopu, ještě jsem neviděl video, ale hráči tvrdili, že penalta v žádném případě. Druhý gól těsně před poločasem jde jednoznačně za námi a nedůrazem ve vlastním vápně. Tento laciný gól nás stál utkání. Druhý poločas jsme domácí zatlačili, ale většinou nás přerušila píšťalka příšerného sudího Jiráka, který si doslova vymýšlel útočné fauly nebo praporek pomezního Linharta, některé jeho ofsajdy byli až úsměvné. Jediná šance,jak dát gól byly standardní situace, bohužel turovku Nováka skvěle vyrazil domácí brankář. Utkání vyřešil třetí gól, který domácí dali z brejku po evidentní ruce ve vlastním vápně. Místo,aby jsme kopali pokutový kop domácí skórovali. Za výkon se stydět nemusíme na rozdíl od rozhodčích, jejichž výkon byl doslova ostudný.

TJ Jiskra Dolní Řasnice - Slovan Frýdlant C

Céčko bohužel nestačilo na lídra tabulky.

Slovan Frýdlant A - TJ JISKRA Višňová

Áčko absolutně nezvládlo derby a po našem hrozném výkonu nás Višňová porazila 0:4.