V sobotu 9.9. jsme po dvou domácích výhrách zajížděli do Nového Boru.

Rozhodčí: Zlatník Jakub

Diváci: 38

Stadion: Tráva N. Bor

Komentář

Chyběl hlavní trenér Stýbal, který se rozhodl na jeden víkend přesedlat z piva na víno. Soupeř měl také dvě výhry na svém kontě. Loni jsme ho třikrát porazili, přesto jsme věděli, že nás nečeká lehké utkání.
Prvních 20 minut jsme hráli celkem aktivně. Vytvořili jsem si čtyři samostatné úniku na domácího gólmana, ale bohužel dvakrát Ptáček, jednou Gonda a poté Krišal svoje akce nedokázali dovést ke gólu. Poté se nám nešťastné zranil stoper Víťa Špaček a musel opustit hřiště. Snad bude brzy v pořádku. Jeho pozici zaujal Nima Manych. Od půlky prvního poločasu se domácí více drželi na balónu, protože jsme nevyhrávali souboje nebo jsme je dokonce neabsolvovali.
Přesto jsme domácí nepouštěli do větších příležitosti. Přesto se chyba v naší obraně objevila. V 30.min jsme nezachytili balón vzduchem za obranu a napůl vyběhnutého gólmana Mauera překonal přízemní střelou k tyči domácí Singer. 1:0. Do poločasu jsme se trochu vzchopili, ale bez gólové příležitosti.
V poločase jsme v kabině kluky nabádali, abychom zjednodušili hru a dostali více střed zálohy do hry.

Do druhého poločasu jsme vstoupili náporem. Nejprve svůj hned v první minutě další samostatný únik neproměnil přes padajícího gólmana Gonda. Ale v minutě 53. už jsme se konečně dočkali. Tváří v tvář gólmanovi se nemýlil Ansu Faki. 1:1. Tlačili jsme soupeře dál ale bohužel v 62.min rozhodčí viděl v našem vápně podražení soupeře od gólmana Mauera. Domácí Kropáček penaltu proměnil. 2:1. Naštěstí jsme za tři minuty stihli zareagovat. Matěj Ptáček se uvolnil před velkým vápnem a střelou, která se odrazila od tyče do brány, srovnal na 2:2. Do konce zápasu jsme měli ještě další dva úniky tváří v tvář gólmanovi, ale ani opět Ptáček ani opět Gonda nebyli úspěšní. V 90.min mohli vítězství strhnout na svoji stranu domácí, kdy středem velkého vápna prošel hráč domácích a Mauer skvěle reflexivně hosty podržel. Utkání skončilo dělbou bodů po remíze 2:2.

Ohlasy

Slovan Frýdlant U17:

J.Kubát (trenér Slovanu Frýdlant): Bod z venku určitě se počítá. Rozhodla nejspíš první dvacetiminutovka, kdy jsme šli čtyřikrát na gólmana a ani jednou neproměnili. Celkově samostatných úniku bylo asi osm. Co na to říct... je to moc a to rozhodlo, že jsme nevyhráli. Prostě klid v koncovce nám chybí. Doufám že zranění Víti nebude vážně. Moc by nám chyběl. Byl by asi pátý zraněný hráč. V sobotu nás čeká derby s Hejnicema. Doufám, že bude hezké počasí a dobrá atmosféra a hlavně všechny body zůstanou doma.