5. kolo, sobota 02.09.2023, 17:00

FC Nový BorSlovan Frýdlant A

0:2 (0:0)

FC Nový Bor - Slovan Frýdlant A

O víkendu jsme zavítali do Nového Boru, kterému vstup do sezóny úplně nevyšel, a potácel se na posledním místě bez jedinného bodu. Jejich řady konečně vyztužil kapitán Broschinský a my věděli, že nás nečeká vůbec nic lehkého, protože body potřebují jako sůl.

Rozhodčí: Šnýdl Radovan – Mrkáček Michal, Barcuch Lukáš

Diváci: 140

Stadion: Tráva N. Bor

Zápas začal vyrovnaně. Domácí se snažili dlouhými balóny za obranu proniknout do naší šestnáctky, ale bez většího úspěchu. My také využívali především kraje hřiště a párkrát jsme se dostali do slibné situace. Šance Štrbáka zůstala neproměněna, když poslal míč vysoko nad branku domácích. V šanci se také zjevil Stýbal, který byl před brankou přistrčen, bohužel se penalta nepískala. Domácí v první půli mohli taktéž kopat penaltu, jenže píšťalka rozhodčího zůstala hluchá.

Do kabin se tak šlo za stavu 0:0 a my dál vyčkávali na naší šanci. V druhém poločase se hrálo mezi vápny a k větším šancím se ani jeden celek nedostal. To ovšem platilo až do 74. m.inuty. Těsně před vápnem byl zfaulován Novák kapitánem Broshinským. K trestnému kopu se postavil Marián Kobr a výstavní střelou do šibenice nás poslal do vedení. Následně jsme se zatáhli a přenechali otěže Novému Boru. Z tlaku si ovšem, stejně jako Pěnčín, nic kloudného nevytvořili. V 92. minutě jsme přidali ještě pojišťující gól. Kozák svedl prarádní souboj o míč s krajním obrancem. Kutálející míč si to nasměřoval do vápna, kde byl připraven k odkopu domácí stoper, ale výborně hrající Kozák se k míči dostal rychleji a byl následně faulován. K pokutovému kopu si opět stoupnul Marián Kobr a rozhodnul o tom, že všechny tři body jsme odvezli do Frýdlantu.

V příštím zápase nás čeká ambiciózní Chrastava, která se po dvou výhrách rozehrála, takže se máte na co těšit.

Slovan Frýdlant A:

Milan Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Bylo to těžké utkání, což jsme předpokládali. Před zápasem v Novém Boru jsem klukům kladl na srdce, že základ bude hrát v obraně na nulu, vyrovnat se domácím v nasazení a pomoci si standardními situacemi. To se nám podařilo splnit a zaslouženě si odvážíme tři body.