Na úvod jarní části nás čekal lídr tabulky FC Pěnčín.

Rozhodčí: Blažek Jan – Zikmund Jiří, Jirák Jiří

Diváci: 52

Stadion: UMT Mozartova

V 17. kole krajského přeboru jsme změřili síly s nejlepším týmem soutěže FC Pěnčín. Zápas jsme odehráli na umělé trávě v Jablonci. Nečekalo nás vůbec nic lehkého, to jsme se koneckonců dozvěděli už v prvních minutách, kdy nás soupeř zavřel na naší vlastní polovině. My chtěli hrát v zadu bez chyb ze zajištěné obrany. To se ovšem nevedlo. Hned ve 12. Minutě nechal Štrbák rozeběhnout z pravé strany ke středu Díla a ten zpoza vápna pěknou střelou pokořil chytajícího Němce. Ve 23. Minutě bylo ještě hůř. Bartoš fauloval před vápnem Phana. Volný kop si vzal na starosti opět Díl a znovu překonal Němce. Frýdlant náznakem vystrkoval růžky z brejků, ale ve finální polovině hřiště jsme nebyli schopni se výrazněji prosadit. Dělaly nám také problém brejkové situace domácích, kdy každý náš nezakončený roh vyústil v jejich šanci. Ve 28 minutě se z jednoho takového dostal do úprku Štemberk, kterému jsme sice stačili odebrat balón, jenže Bartoš volil přihrávku brankařovi, kterou vypíchl znovu Díl, míč se odrazil na kopačky Štemberka, který propasíroval míč mezi nohy Němce a bylo to 3:0.  Výsledek začal zavánět debaklem. Do poločasu jsme stav ubránili a po změně stran se hra opticky trochu vyrovnala. Slovan začal být aktivnější, naopak Pěnčín lehce polevil. Druhou půli se domácí dostali do dvou slibných šancí z brejků, ale ani jednu nevyřešili. My se čestného úspěchu dočkali až v 70. minutě. Špatně zahraný signál z rohu nakonec doputoval do vápna, kde se až k nevíře hlavou prosadil Štrbák. V závěru jsme se mohli dotáhnout na rozdíl jediné branky kdy druhou hlavičku Štrbáka zlikvidoval Zoul a Buřita svojí šanci zahodil. Utkání tak skončilo 3:1 a všechny body právem zůstaly v Jablonci.
Kdybychom se vyvarovali zbytečným chybám v defenzivě, určitě byla šance na bodový zisk. Teď nás čeká první letošní působení na našem hřišti, kde přivítáme Nový Bor.

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Měli jsme celkem slušný vstup do utkání, bohužel z první střely na bránu jsme inkasovali. Inkasovaná branka s námi otřásla, a když Honza Díl z trestného kopu navýšil vedení domácích nevypadalo to s námi dobře. Do kabin nakonec šli domácí s tříbrankovým vedením. V poločase jsme upravili rozestavení a pomohlo nám i střídání. Druhý poločas se nám podařilo vstřelit branku a upravit tak konečný stav na 3:1. Domácím gratuluji, vyhráli zaslouženě. My se do dalších zápasů musíme odrazit od výkonu ve druhém poločase a vyvarovat se individuálních chyb, za které nás soupeř dnes potrestal.