Dorost si poradil v malém derby s Hejnicema 3:6.

Rozhodčí: Petráš David

Diváci: 50

Stadion: Tráva Hejnice

Komentář

K druhému venkovnímu utkání na jaře zavítal náš dorost do Hejnic. Úvod utkání patřil nám. Aktivitou na útočné polovině jsme soupeře nutili k chybám. Ta první velká přišla v 6. minutě. Odražený balón ve vápně si nejrychleji našel Tomáš Lojek a byl sražen soupeřem k zemi. Rozhodčí bez váhání nařídil pokutový kop, který přetavil v branku Jan Křička. V 10. minutě to bylo 0:2! Sam Gonda si chytře hodil míč za obranu a v samostatném úniku se nemýlil. Poté se hra malinko vyrovnala, ale stále jsme měli více ze hry. V 30. minutě domácí snížili. Domácí kapitán Tichý z dálky nachytal Kubu Malečka a upravil rozdíl ve skóre. Domácí branka nakopla a v 42. minutě vyrovnali. Odražený míč si v šestnácte našel Krčil a prostřelil vše co mu stálo v cestě. 2:2! Náš tým ale skvěle zareagoval a ještě do poločasu strhl vedení na svou stranu. V 44. minutě se střelou zpoza vápna prosadil Navid Manych. Druhý poločas jsme začali stejně jako ten první a za aktivitu jsme byli odměněni. Filip Částek se prosmíknul domácí obranou a ve snaze o centr nastřelil domácího obránce, který si srazil míč do vlastní sítě. 2:4! V 53. minutě to bylo již o tři branky. Samostatný nájezd zkušeně proměnil navrátilec do útoku Kryštof Krišal. Hejnice o pár minut později snížily zásluhou Tichého. To bylo ale z jejich strany prakticky vše a otěže zápasu jsme pak převzali do vlastních rukou. V 70. minutě opět pláchnul obraně Sam Gonda a přidal svou druhou branku v utkání. Do konce utkání jsme pak dohráli na polovině soupeře a nebýt špatných řešení finálních situací, mohl výsledek dopadnout větším rozdílem.

Ohlasy

FK Hejnice:

J. Vocásek (trenér Slovanu Frýdlant): Konečně výhra, kterou jsme potřebovali a musíme na ni navázat. Myslím, že v slepené sestavě jsme obstáli. Výborně zahráli starší žáci. Musím ale pochválit všechny kluky za povedený vstup do obou poločasů, to je něco co nás v předchozích dvou utkáních trápilo. Nyní nás čeká domácí utkání s Bílým Kostelem a je potřeba potvrdit tři body z venku. Věřím, že to zvládneme.