16. kolo, sobota 15.06.2024, 17:00

FK KošťálovSlovan Frýdlant A

0:2 (0:1)

FK Košťálov - Slovan Frýdlant A

Z posledního zápasu v sezóně si odvážíme 3 body, což znamená, že jsme skončili celkově 9. v tabulce.

Rozhodčí: Daniel Matěj – Pánek Michal, Ouředník Pavel

Diváci: 223

Stadion: Tráva Košťálov

Na poslední zápas v sezóně jsme jeli do Košťálova, který na nás ztrácel 1 bod. Jednalo tím pádem o souboj o konečné 9. místo v tabulce. Byl to také poslední zápas našeho brankáře Míry Zajíčka, který bohužel ukončuje kariéru. Do utkání jsme nastoupili v rozestavení 4-3-3 s Petrem Coufalem na hrotu, v útoku mu asistovali teď ještě dorostenci Ptáček a Fako. Od počátku jsme zvolili taktiku napadání vysoko, aby soupeř nemohl v klidu kombinovat, stejně jako proti Lomnici. V prvních minutách to byl spíše opatrný fotbal plný kombinací, občas šance na obou stranách, ale vyložené gólovky to nebyly. Naše opravdu první velká šance vznikla z přímého kopu ve 20. minutě, kdy se Mazánek pokoušel obstřelit zeď těsně nad zemí k tyči, ale na poslední chvíli domácí brankář Klazar vytáhl z rukávu krásný zákrok a míč vyráží mimo branku. Nadále se hraje vyrovnané utkání, kombinace obou mužstev na středu hřiště, pro diváka lehce nezáživné. Změna přišla v 34. minutě, kdy zahráváme volný kop po odpísknutém faulu uprostřed hřiště. Centrovaný míč letí do vápna k zadní tyči k Coufalovi, ten hlavičkuje do ohně na úroveň penaltového kopu a nachází Štrbáka, který opět hlavičkou posílá míč na branku, ale opět brankář domácích vyráží před sebe. K míči se snaží dostat Marián Kobr, ale je faulovaný a je nařízen pokutový kop. K míči se staví Mazánek a ten s přehledem proměňuje, vedeme 1:0. Do konce poločasu, snad krom jedné střely domácích a hezkého zákroku Zajíčka nic nedělo. Do druhého poločasu jdou obě mužstva beze změny v sestavách.

Druhý poločas začíná hned v trochu větším tempu. Ve 48. minutě po kombinaci našich běží do vápna po pravé straně Ptáček, přihrává před gólmana, kde je v souboji Coufal a s trochou dávkou štěstí nakonec dostává míč za brankovou čáru, 2:0.  Po našem druhém vstřeleném gólu začal Košťálov mít více ze hry a vypracoval si pár slibných šancí. Hlavně posledních 15 minut vyvinuli opravdu intenzivní tlak, ale náš brankář Zajíček si řekl, že poslední zápas gól prostě nedostane, všechno pochytal a udržel čisté konto. Vítězíme v posledním zápase a končíme sezónu na 9. místě. V nové sezóně přibydou nové 2 týmy, takže Krajský přebor bude mít celkově 16 mužstev, ale pozor, hned 4 budou sestupovat.

Děkujeme všem fanouškům za přízeň, hlavně v těžkých časech na jaře a uvidíme se za 2 měsíce v sezóně 24/25. :)

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Kluci zaslouží pochvalu. Utkání příkladně odmakali a odměnou jim jsou tři body. Jsme rádi, že jsme poslední utkání letošní sezóny zvládli vítězně. Naše myšlenky však už musí směřovat k další sezóně. Krajský přebor se bude rozšiřovat na 16 týmů a jistojistě nás čeká ještě náročnější sezóna, než ta letošní.

Druhá letní posila: Martyn Ral

Zkušený polský brankář posílí naše A mužstvo.

První letní posila: Pavel Mauer

Talentovaný středopolař se rozhodnul vrátit ze Slovanu Liberec zpět domů do Slovanu Frýdlant.