Áčko konečně vítězí, z Košťálova bereme všechny body!

Rozhodčí: Vrabec Hynek – Marek Miloš, Chládek David

Diváci: 140

Stadion: Tráva Košťálov

Na další zápas jsme jeli do dalekého Košťálova, kde jsme naposledy i přes otřesné jaro vyhráli, takže jsme chtěli přivést nějaký ten bod. První šance se naskytla v 7. minutě, na míči v obraně je Láďa Kobr, ke kterému se sbíhá Mazánek a tak dostává přihrávku, rovnou centruje míč na křídlo Coufalovi, který po chybě obránce získává míč, přihrává Ptáčkovi na úroveň velkého vápna, ten z první posouvá míč nabíhajícímu Bartošovi, tvrdá střela, ale bohužel byla tečovaná obráncem a míč míří nad branku domácích. O 2 minuty později po individuální akci střílí Ptáček z 20 metrů krásnou střelu, ale bohužel opět těsně nad. V 11. minutě u středu hřiště Kozák napadá zezadu bez faulu obránce domácích a podaří se mu sebrat míč, ihned si to namíří k brance, dělá kličku dalšímu obránci, následuje ne úplně tvrdá střela k tyči na kterou byl ale brankář Průcha krátký a my tak vedeme 1:0. Ve 27. minutě se domácí dostávají do velké šance, kde Frolík přihrává lobem přes obránce Bartoše Hujerovi, který se tím ocitl sám před našim brankářem Němcem. Hujer volí střelu šajtlí, ale jeho pokus Němec vyráží. O minutu později ale už Košťálov vyrovnává. Po vhozeném autu a jedné přihrávce ve velkém vápně je u míče Sádek, stojící zády k naší brance, je bráněný Bartošem. Sádek se ale dokázal rychle obtočit a střelou srovnává na 1:1. Po inkasovaném gólu měla hra slušné tempo, byla vyrovnaná, ale bez velkých šancí. Ve 42. minutě domácí stoper, napadaný Coufalem, přihrává vlastnímu brankáři pomalou přihrávku, čehož Coufal chtěl využít a dohnat míč. Domácí brankář volil tedy nepřesný odkop, ten zachytává na velkém vápně Kozák a na úrovni penalty chce střílet. Do rány mu lehce domácí obránce, který netrefí ani míč, ani nohy Kozáka a náš útočník paradoxně trefuje místo míče jeho nohu, což sudím bylo posouzeno jako faul proti nám. O minutu později zahráváme aut u branky domácích, míč si zpracovává Mazánek, posílá do náběhu po lajně Capuliče, přichází nízký centr před branku, tam se k míči dostává Coufal, ale není schopen střely a tak odrazem od něj jde míč na nohu Kozákovi, který střílí a dostává nás do vedení 2:1. Do konce poločasu zbyly 2 minuty a tak se toho už moc neodehrálo.

Do druhého poločasu nastoupil Košťálov ve velmi vysokém tempu a první 3 minuty jsme byli celkem pod tlakem, nebyla z toho vyložená šance, ale prakticky v kuse obléhání našeho vápna. Naštěstí jsme tento tlak přežili a my konečně vyvezli míč z naší poloviny. Dál se hrál svižný fotbal nahoru dolu, Košťálov hodně kombinoval hlavně v přechodové fázi, my spíše nakopáváme míče přes obranu a posíláme do brejku naše útočníky. V 59. minutě po úniku po lajně centru Rydval míč na úroveň penalty, tam byl zcela osamocený Mazánek, ale skákavý míč špatně zpracovává, spíš se od něj lehce odrazí k Coufalovi, který je ale bráněn domácím obráncem a tak neměl dost času přesněji usměrnit míč a tak brankář Průcha si s jeho střelou poradil a vyráží. V 70. minutě jsme zataženi na naší polovině, Košťálov kombinuje mezi obránci. Ti však po jedné přihrávce chybují, špatně zpracovávají míč, čehož využil Ptáček a ten jde okamžitě do brejku. Běží po pravé straně, obránci mu nestíhají, ve vápně připravený Coufal. Ptáček vysokým centrem přehazuje jak obránce, tak brankáře Průchu přímo na Coufala a ten prsy dorazil míč do brány, krásná akce, vedeme 3:1. Košťálov se ale určitě nevzdal a o 4 minuty později, v 74. minutě, snižuje Hujer na 2:3, kde po sérii několika přihrávek ve velkém vápně se ocitl sám před brankářem Němcem, který s jeho střelou nemohl nic dělat. V 80. minutě jsme měli trochu štěstí, soupeř dává přihrávku z jednoho kraje naši branky na druhou, kde podklouznul osamocený Tulach, který by dával do prázdné. Míč se od něj ještě odrazil přímo k dalšímu hráči domácích, který ihned střílí, ale Němec se dokázal přemístit a jeho střelu vyráží. Z této akce se okamžitě dostáváme do brejku, Kozák vs jeden obránce. Náš útočník pomocí zasekávačky dostává obránce za svá záda a běží sám na brankáře. Tento moment jsme viděli tuhle sezónu už nespočetně krát a jak to dopadlo? Kozák a jeho samostatný únik je opět bez gólu. Tentokrát střílí šajtlí, ale s tím si brankář Průcha poradil. Tlak domácích stupňoval a my už byli spíše zataženi. V 83. minutě vytáhl hned 2 esa z rukávu Němec, který vyrazil nejdříve tvrdou střelu z úrovně penalty a o pár vteřin později další střelu z úrovně velkého vápna, která mířila do šibeny, ale Němec vyskočil a vyráží! Do konce zápasu už více velkých šancí nebylo a my tak vyhráváme a vezeme domů důležité 3 body.

Tentokrát byla naše hra zodpovědnější, byli jsme důraznější, bojovnější než jindy. Konečně jsme nedostali laciné góly, za to vepředu jsme mohli dát více. Pravda je, že Košťálov působil fotbalověji, měli hezké přechody do útoku, hodně chtěli kombinovat. Diváci viděli určitě oboustranně kvalitní výkony a hezké utkání.

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Dneska si zaslouženě vezeme tři body. Oproti předchozím utkáním jsme se dokázali vyvarovat individuálních chyb, bohužel vyložené šance jsme hlavně ve druhém poločase zahazovali, takže to byly nervy až do poslední minuty. Klukům však patří poděkovaní za bojovnost. Další utkaní hrajeme hned ve středu, kdy dohráváme odložené utkaní na hřišti nováčka z Pěnčína. Rádi by jsme navázali na dnešní výkon a přivezli body.

FC Lomnice nad Popelkou - Slovan Frýdlant A

Áčko bohužel i přes sympatický výkon přijíždí z Lomnice s prázdnou.

TJ Jiskra Dolní Řasnice - Slovan Frýdlant C

Céčko bohužel nestačilo na lídra tabulky.

Slovan Frýdlant A - TJ JISKRA Višňová

Áčko absolutně nezvládlo derby a po našem hrozném výkonu nás Višňová porazila 0:4.