Neomluvitelný debakl si odváží náš dorost z Krásné Studánky.

Rozhodčí: Nestler Heinrich

Diváci: 80

Stadion: Tráva K.Studánka

Nedělní venkovní utkání mělo být šlágrem kola krajského přeboru u17, kdy třetí tým tabulky Slovan Frýdlant zajížděl k nejlepšímu týmu soutěže z Krásné Studánky. Již sraz utkání nopovídal o tom, že nás nečeká nic dobrého, jelikož ještě 10 minut před odjezdem chodily poslední omluvenky. Úvod utkání patřil domácí Studánce, která hned v úvodu nevyužila dvě obrovské šance, které zlikvidoval mladičký Zappe. V 5. minutě už však domácí trestali, po levé straně se domácí záložník dostal přes 3 hráče Slovanu a centrem našel úplně osamoceného Havlíčka, který pohodlně uklidil do odkryté brány - 1:0. Slovan neskládal zbraně a herně se malinko přibližoval svému soupeři, ale to bylo málo, i když některé akce vypadaly fotbalově, tak vždy skončili nějakou nepřesností nebo špatným zakončením.
Ve 26. to s hostujícím celkem začalo vypadat velmi špatně, protože domácí opět využili nepozornosti v obraně a Kulašiak se štěstím prostřelil Zappeho - 2:0. Jiskřičku naděje vykřesal ve 28. minutě Fako, který si na levé straně zasekl balon, navedl si ho na střed a krásným obstřelem na zadní tyč snížil stav zápasu - 2:1. Domácí Studánku obdržený gól vůbec nerozhodil a pokračovali v jejich hře. Ve 35., 38. a ve 45. minutě definitivně převáhli utkání na svou stranu, když se postupně trefili Průšek, Šimek a Vrábel - 5:1. Do kabin se tedy šlo za velmi nepěkného stavu a Slovan byl naprosto odevzdaný. Druhý poločas začal, tak jak skončil ten první a to velkou aktivitou domácího celku, který již naprosto uvolněně a bez žádného stresu ovládal hřiště, což pramenilo v jejich další branky, kdy většina z nich byla jako přes kopírák, přihrávka přes celé vápno a osamocený hráč na zadní tyči zakončuje do prázdné branky.
Postupně se od 65. do 85. minuty trefili domácí ještě šestkrát - 1x Dančo, 1x Chotěnovský, 1x Vrábel a 3x Šimek. A skóre zápasu se tak zastavilo na stavu 11:1.
Tento výsledek je pro nás nejhorší co jsme kdy zažili a je to naprosto neomluvitelná ostuda. Soupeř byl lepší ve všech ohledech, fotbalem se bavil a naprosto zaslouženě nás přehrál tímto vysokým rozdílem.

Slovan Frýdlant U17:

M. Stýbal (trenér Slovanu Frýdlant): Zápas nám hrubě nevyšel, ale myslím si, že problém začal již v zimě, kdy jsme se několikrát nebyli schopni ani sejít na trénink a v tomto pokračujeme i teď v sezóně, přístup některých hráčů je velmi špatný a tímto zápasem se to jen potvrzuje. K nejlepším hráčům našeho týmu v tomto zápase patřili starší žáci, na kterých jde vidět, že mají chuť a snahu.