9. kolo, sobota 30.09.2023, 16:00

FK SedmihorkySlovan Frýdlant A

2:0 (0:0)
Redakce |

FK Sedmihorky - Slovan Frýdlant A

Naše áčko vyrazilo do Sedmihorek, kde očekávalo velmi těžký zápas a to se také potvrdilo. Mezi tři tyče se po zranění Zajíčka postavil brankář Němec.

Rozhodčí: Marek Miloš – Kutílek Martin, Šťastný Vít

Diváci: 100

Stadion: Tráva Sedmihorky

Komentář

Do zápasu jsme naskočili dobře, kdy se do první šance dostal po průnikové přihrávce Štrbák. Bohužel svojí šanci neproměnil. Poté se zranil Kukla a museli jsme střídat. Domácí se probudili a zbytek poločasu jsme nevěděli kudy kam. Soupeř byl u každého míče dříve a velmi nám zatápěl celý první poločas. Našťestí jsme všechny střely stačili na poslední chvíli zblokovat, nebo nás zachránil dobře chytající Němec. Paradoxně jsme mohli jít do šaten za příznivého stavu. Velmi dobrou kolmou přihrávku na Kobra převzal Stýbal, který nedokázal překonat brankáře Špínu a míč poslal vysoko nad. 

O poločase jsme si v kabinách něco řekli a začali jsme trochu aktivněji. Bohužel jsme inkasovali trochu nešťastný gól. Proti průnikové přihrávce dobře Vyběhl němec, který míč vyrazil před sebe a domácí Poledne míč z první uklidil obloučkem do naší sítě z cca 30 metrů. Chvíli na to jsme se radovali z vyrovnání. Z právé strany jsme dostali míč na Stýbala, který protečoval míč na štrbáka, které konečně prostřelil Brankáře Špínu, ale následně nám byl odmáván offside. I přesto, že se hra relativně vyrovnala, větší kvalitu na míči předváděli sedmihorští. V 75. minutě po dobré kombinaci po levé straně se chopil míče Randák a vstítil pojišťovací gól. O dvě minuty později se nechal vyloučit Štrbák a domácí dohráli pohodlně zápas do vítězného konce. 

V dalším kole nás čeká Železný Brod, který se herně zvedá, takže nás opět nečeká nic lehkého. 

Ohlasy

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Vstup to zápasu jsme měli slušný, bohužel Štrbák v tutovce pálil vedle. Pak jsme museli nuceně střídat a zbytek poločasu jsme odehráli v útlumu. V kabině jsme si něco řekli a chtěli jsme náš výkon pozvednout. To se ale bohužel nepovedlo. Utkání rozhodl trochu šťastný první gól domácích. My jsme sice dokázali vyrovnat, bohužel dle pomezního rozhodčího z ofsajdu. Domácí pak přidali druhý gól a bylo po zápase. V závěru nám ještě velmi slabý sudí Marek vyloučil Štrbáka a domácí v pohodě dovedli zápas k vítězství. Musíme se z toho poučit a příští týden zvládnout domácí zápas. Dnes to nebyl náš den.

FK Velké Hamry - Slovan Frýdlant A

Tentokrát jsme vyrazili do Velkých Hamrů, které jsou na 3. místě tabulky. Zázrak se bohužel nekonal.

FK Krásná Studánka - Slovan Frýdlant B

Naše rezerva porazila poslední Krásnou Studánku a získala velmi důležité 3 body k záchraně v Okresním přeboru.

Sportovní klub S.K. RASPENAVA - Slovan Frýdlant C

Bohužel v druhém kole nadstavby jsme podlehli Raspenavě.