FK SLOVAN Hrádek nad Nisou 1910Slovan Frýdlant U17

0:4 (0:1)
Redakce |

FK SLOVAN Hrádek nad Nisou 1910 - Slovan Frýdlant U17

Ve čtvrtek 28.9. jsme na sváteční den zajížděli k dohrávce čtvrtého kola na horkou půdu Hrádku na Nisou.

Rozhodčí: Nestler Heinrich – Hruška Martin

Diváci: 80

Stadion: UMT Hrádek n.N.

Komentář

Nečekalo nás nic lehkého, přijeli jsme s respektem k soupeři, který nás v letní přípravě doma vyprášil šesti góly. Navíc tento souboj byl přímo o první místo v tabulce.
Chtěli jsme poctivě bránit a využívat nepřesné rozehrávky soupeře zejména ve středu hřiště, kde jsme rychlým napadáním získávali míče. Hrádek byl kombinačně a rychlostně na dobré úrovni ale k našemu velkému vápnu jsme ho moc nepouštěli. V 12.min jsme se ujali vedení. Po krásném balonu za obranu se nemýlil nejlepší střelec soutěže Matěj Ptáček. - 0:1.
První poločas byl vidět stejný obraz hry. Rychlým napadáním jsme získávali míče ve středu hřiště a jednoduchou kombinací nebo jednoduchými míči za obranu jsme pálili jeden brejk za druhým. Gonda, Ptáček, dvakrát Sršeň, Fako břevno.. Domácí jsme pustili do dvou až tří příležitostí po nedohodách v obraně, z toho byla jednou tyč. První poločas mohl skončit klidně 2:6.
Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. Akorát jsme zlepšili ještě více defenzivu a pokračovali v pálení šancí. Pojistky jsme se dočkali v 56.min, kdy dostal opět míč za obranu Ptáček a bylo to 0:2. Potřebovali jsme dát ještě třetí, abychom zápas definitivně zlomili, ale naši střelci rozhodně neměli svůj den. V 81.min přišla definitivní pojistka, kdy Ansu Faki tváří v tvář gólmanovi mu zahrál na housle - 0:3. Za pět minut v 86.min utekla dvojice Faki, Ptáček a  prvně jmenovaný přistrčil Ptáčkovi a ten do prázdné branky dovršil hattrick. Z Hrádku si odvážíme všechny tři body a upevňujeme si první místo v tabulce.

Ohlasy

Slovan Frýdlant U17:

J.Kubát (trenér Slovanu Frýdlant): Myslím, že jsme zaslouženě dnes vyhráli. Poctivě jsme bránili a dobře napadali a nutili domácí do chyb, kteří na tom jsou technicky a kombinačně velmi dobře. Určitě jeden z favoritů soutěže. My jsme využili naší velkou ofenzivní sílu. Mrzí mě, že zápas nebyl dřív rozhodnutý. Dalších 6 až 8 brejků nebo situací kdy hráč byl sám před brankářem, jsme totálně zazdili a zápas byl otevřený až do konce. Kluky rozhodně musím pochválit za dnešní výkon ale opět se opakuji, musíme zlepšit produktivitu, šancí si vytváříme spoustu.