13. kolo, sobota 28.10.2023, 14:30

FK SLOVAN Hrádek nad Nisou 1910Slovan Frýdlant A

1:0 (1:0)

FK Slovan Hrádek n.N. - Slovan Frýdlant A

V sobotu jsme zavítali na hřiště prvního Hrádku. Tomu, že nás nečeká nic lehkého nasvědčovala i tabulka. Domácí totiž okupují první místo přeboru s jedinou remízou na svém kontě, jinak vždy dotáhli zápasy do vítězného konce.

Rozhodčí: Daniel Matěj – Mach Ondřej, Urbánek Tomáš

Diváci: 150

Stadion: Tráva Hrádek

První poločas jsme začali s míček na kopačkách. Vcelku seběvědomý nástup jsme ale nedokázali okořenit žádnou větší šancí. Domácí se postupně začali dostávat do zápasu a trápili nás brejkovými situacemi, kde měli velmi dobrý přechod do útoku. Zahrávali taktéž tři standartní situace. Signál ani přímá střela na bránu se ale nesetkala s úspěchem. Bohužel ta třetí už měla jiný příběh. Standartní situaci ze strany domácí rozehráli na krátko, míč si vzal Chmátal a nikomu ho nepůjčil až do pokutového území, kde se mu ho snažil vypíchout Coufal. Bohužel na míč nedosáhl a fauloval tak Chmátala. Na pokutový puntík si míč přinesl Vacek a s chladnou hlavou poslal domácí Hrádek před pauzou do vedení.

Věděli jsme, že po poločase musíme přidat, ale byl to boj o každý metr hrací plochy. Opět to byl fotbal bez větších šancí od vápna po vápno. V 70. minutě se Vacek úmyslně prošel po ležícím Coufalovi a musel tak opustit hrací plochu. To měla být voda pro náš mlýn, bohužel jsme ztráceli mnoho míču při výstavbě, kdy domácí velmi dobře bránili. Čím dál tim více jsme otevírali obranu a domácí měli pár velmi slibných situací zatlouct poslední hřebíček do naší rakve, to se ovšem nestalo. My měli jednu velmi dobrou příležitost na vyrovnání kdy centr z pravé strany přelétl až na kopačky Stýbala, který míč vracel zpátky do pokutového území na nabíhajícího Mazánka. Ten šak hlavou minul a zápas tak skončil hubenou výhrou Hrádku 1:0. V závěru se ještě frustrovaný Adamec ohnal po Chmátalovi a mohl být rád, že také nevyfasoval červený kartonek.

Zápas plný nasazení, kde oba dva týmy ze sebe vydaly maximum byl dobrou vizitkou pro oba týmy. Rozhodovaly detaily, které nakonec převážily misku vah na stranu Hrádku. Poslední zápas odehrajeme doma proti Ralsku, ve kterém chceme stoprocentně bodovat.

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Na výborně připraveném trávníku se hrál vyrovnaný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Klíčový okamžik přišel v posledních vteřinách prvního poločasu, když jsme si nepohlídali standardní situaci z níž posléze přišel pokutový kop. Škoda, z mého pohledu zbytečná branka, které šlo určitě předejít. Ve druhém poločasu jsme si vytvořili jednu stoprocentní brankovou příležitost,kterou však Mazánek poslal hlavou vedle. Klukům nemám co vytknout,snad jen po vyloučení domácího hráče nám chyběl větší klid na balónu a v poslední třetině hřiště potřebná kvalita. Domácím gratuluji, ale my se rozhodně nemáme za co stydět. V posledním podzimním zápase hostime doma Stráž pod Ralskem. Pokud se nám ho podaří vyhrát,budeme moct podzimní část hodnotit jako úspěšnou.