První zápas jara našeho dorostu skončil nerozhodným stavem.

Rozhodčí: Doležal Martin

Diváci: 60

Stadion: Tráva Stráž p.R.

Po jako již obvykle nepovedené zimní přípravě nás hned v prvním jarním zápase čekal výlet do Stráže pod Ralskem, která se s 9 body před zápasem krčila ve spodní půlce tabulky a tedy frýdlantští přijížděli k zápasu jako favoriti. Jenže jak už tak bývá, nerozehranost, málo odtrenovaných jednotek a slabá fyzická kondice se projevovali hned od první minuty. Z naši rozehry přišla první chyba utkání, kdy domácí Penz pohybem zatlačil na naši obranu a rázem se ocitl sám před “brankářem” Kapletem, kterému bez větších problémů vstřelil branku - 1:0.
Domácí tým pokračoval ve své aktivitě, ale jejich neschopnost vstřelit branku nás chránila od debaklu a úvodní ostudy. My jsme si nedokázali v prvním poločase téměř ani nahrát, natož nějakým způsobem ohrozit branku soupeře. Soupeř hrál celý první poločas mnohem lépe a kdyby se šlo do kabin za stavu 6:0 pro domácí, tak se nikdo nemohl vůbec ničemu divit. Do druhého poločasu jsme vstoupili s několika změnami v sestavě i rozestavení a hra se opticky vyrovnala a frýdlantští se začali dostávat i do náznaků šancí a z naší strany začala hra i malinko připomínat fotbal. S přibývajícím časem domácí Stráž již začínala cítit, že by mohli sebrat všechny tři body a skvěle takticky využívala každé chvilky k tomu, aby se co nejméně hrálo.
V 77. minutě se k balonu dostala nová posila Slovanu Douša, který již téměř pronikl do vápna soupeře, ale byl faulován a Slovan měl tak příležitost ze standardní situace, které se chopil kapitán týmu Ptáček. Hezkou střelou přes zeď však trefil pouze břevno a míč se odrazil na malé vápno, kde byl nejrychleji Nima Manych, který v souboji s brankářem domácích zvítězil a uklidil míč za jeho záda - 1:1.
V tomto souboji došlo k nezaviněnému zranění domácího brankáře, který po několikaminutovém ošetřování musel být nakonec vystřídán. Tímto mu přejeme brzké uzdravení a brzký návrat mezi tři tyče!
Frýdlant ucítil šanci na otočku a hnal se za vítězstvím, čemuž napomáhala i skvělá atmosféra o kterou se postarali domácí fanoušci.
V 94. minutě se Frýdlant dostal ke standardní situaci, kterou výborně dohrál Ptáček, který na zadní tyči skóroval, proti byl však asistent rozhodčího a také hlavní rozhodčí, kteří se shodli na tom, že Ptáček využil ofsajdového postavení a jeho branka tak nemohla platit, a tak si oba týmy ze zápasu odnesli po bodu.

Slovan Frýdlant U17:

M. Stýbal (trenér Slovanu Frýdlant): Do zápasu jsme dle tabulky vstupovali jako favoriti, ale jelikož jsme se v zimě kvalitně netrénovali, tak jsem tušil, že nás nečeká vůbec nic lehkého. Vstup do utkání nám hrubě nevyšel, když jsme v podstatě darovali soupeři míč na velkém vápně a náš záskok v bráně v podobě Kapleta vůbec neměl šanci. První poločas byl z naší strany strašný a jsme rádi, že jsme neodjeli s debaklem. Ve druhém poločase přišlo malinké zlepšení a bod nakonec bereme jako úspěch, jelikož jsme si ho za průběh utkání vůbec nezasloužili. Příští neděli nás čeká Nový Bor, který je na dělené první příčce, takže nás nečeká vůbec nic lehkého.