Naše Ačko předvedlo slušný výkon, což se ani náhodou nedá říct o rozhodčích.

Rozhodčí: Smoleňák Jakub – Zikmund Jiří, Lopuszynski Michal

Diváci: 100

Stadion: Tráva Stráž p.R.

Další zápas jedeme do Stráže pod Ralskem, která se na jaře trápí stejně jako my. Hned od první minuty je zápas ve svižném tempu, akce na obou stranách. Bohužel ve 12. minutě domácí jdou do vedení 1:0, kde se k odraženému míči od našeho brankáře Němce zmocní Biedermann, který s přehledem proměňuje. Naštěstí máme odpověď v 15. minutě v podobě přímého kopu, kterého se ujal Tomáš Mazánek. Ten poslal míč po zemi do protipohybu brankáře a vyrovnává na 1:1. Hra je nadále vyrovnaná stylem nahoru, dolu. Ve 31. minutě hází dlouhý aut do velkého vápna Jakub Štrbák, míč se snaží vyhlavičkovat domácí Mitáč, avšak ho jen prodlužuje, tím přehazuje vlastního brankáře a dává si vlastní gól, 1:2! Do konce poločasu byla hra nadále ve větším tempu s šancemi na obou stranách. Končí první poločas a my věříme, že můžeme zápas dotáhnout do vítězného konce, rozhodčím není zatím moc co vytknout. Ve druhém poločase bylo rozhodně na co koukat. V 56. minutě Jakub Rydval po samostatné akci přesně mířenou střelou zvyšuje náskok na 1:3. V tento moment si asi rozhodčí řekli, že Frýdlant prostě nevyhraje. Hlavní sudí Smoleňák nám začal pískat každou maličkost, což se ukázalo v 67. minutě. Stráž kope standartku do vápna, kde se z ničeho nic začal válet domácí hráč a hlavní rozhodčí poměrně nejistě píská penaltový kop. Všichni nevěřícně zůstávají stát, za co. K míči se staví Věchet a proměňuje, 2:3. Tohle byla pro nás ledová sprcha, domácí začali mít jasně navrch. To potvrdil 72. minutě Biedermann stojící nehlídaný mezi našemi stopery a po přihrávce, která se k němu dostala, otáčí se na naši branku a jednoduše vyrovnává na 3:3. Snažíme se dostat do tempa, zvrátit zápas na naši stranu, avšak marně. Třešničkou na dortu výkonu rozhodčích bylo odmávání faulu, který svět neviděl, asistentem Zikmundem. Údajný faul (okopávání) byl asi 10 metrů od střídačky domácích, kde i sám trenér Stráže uznal, že tam nebylo co k písknutí. Strhla se poměrně velká vlna nepokoje, ale už se stalo. Centrovaný míč míří do vápna, tam si ho našel Věchet a zvyšuje na 4:3. Zbývajících 15 minut zápasu už se nebylo moc na co dívat, hra byla velmi kouskovaná.

Závěrem je třeba zmínit, že kdybychom měli větší efektivitu v proměňování šancí, nic z toho by se nestalo. Dále výkon hlavního sudí Smoleňáka a asistenta Zikmunda stojí za zamyšlení, zda tito rozhodčí by měli pískat Krajský přebor. Takový nesmysly by neodpískali ani v pralesní lize. Příští zápas přivítáme opět v exilu Lomnici nad Popelkou.

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Odehráli jsme velmi slušný první poločas a zaslouženě vedli. Ve druhém poločase jsme dokázali vstřelit třetí branku a další velké šance jsme bohužel spálili. Utkání jsme měli pod kontrolou, pak si však režisérskou roli na hřišti převzala dvojice sudích Smoleňak, Zikmund, která domácí dotlačila k obratu skóre. V zápase,kde vlastně o moc nešlo hodně smutný jev. Navíc povýšené až arogantní chování k našim hráčům, bohužel to letos není poprvé. Nedá se nic dělat, musíme se pokusit zlomit naší nepříznivou sérii proti Lomnici, kterou hostíme v sobotu v Novém Městě.

Druhá letní posila: Martyn Ral

Zkušený polský brankář posílí naše A mužstvo.

První letní posila: Pavel Mauer

Talentovaný středopolař se rozhodnul vrátit ze Slovanu Liberec zpět domů do Slovanu Frýdlant.

FK Košťálov - Slovan Frýdlant A

Z posledního zápasu v sezóně si odvážíme 3 body, což znamená, že jsme skončili celkově 9. v tabulce.