Z Železného Brodu nakonec odjíždíme s prázdnou.

Rozhodčí: Kuric Jan – Šiling Karel, Petrů Josef

Diváci: 170

Stadion: Tráva Ž. Brod

Na další duel jsme jeli do Železného Brodu, který na jaře předvádí pozoruhodné výkony. První poločas, jak je naším zvykem, jsme nehráli vůbec dobře.  Hned v 5. minutě domácí zahrávají rohový kop, kde se odražený míč dostává k naprosto nehlídanému Podzimkovi na velkém vápně, který pálí a překonává brankáře Zajíčka, 1:0. Po inkasovaném gólu jsme dokázali kombinovat pouze v obranné linii, směrem dopředu bylo dost nepřesností. Domácí zahrozili dvěma velkými šancemi, kde náš brankář Zajíček podržel a chytá. Bohužel na potřetí to nevyšlo a z rohu se po několika odrazech míče hlavičkou v 17. minutě, opět klasicky nehlídaný v malém vápně, prosazuje domácí Kysela, 2:0. Naše hra začala působit dost alibisticky, nervózně. Domácí se snaží v klidu kombinovat, nikam nespěchají, naši kluci poctivě vysoko napadají a to přineslo ovoce. Vypíchnutý míč má na kopačce Stýbal, který nahrává nabíhajícímu Mazánkovi do velkého vápna, ten se snaží udělat kličku domácímu brankáři Tkaczovi, který fauluje, penalta. Míč si bere do rukou Adamec a s přehledem proměňuje pod břevno v 27. minutě, 2:1. Do konce poločasu se hrál vyrovnaný fotbal na středu hřiště bez vyložených šancí. Začíná druhý poločas a na hřiště přichází úplně jiné mužstvo. Zlepšili jsme přihrávky, kombinace, náběhy, obrana hrála v klidu a s přehledem měla všechny míče. Krom jedné akce domácích jsme je nepustili až do 60.minuty prakticky k ničemu. Dokonce nám nebyl uznán gól z rohového kopu, z důvodu faulu, oprávněně. V 61. minutě byl za velkým vápnem faulován Stýbal a k míči se postavil dnes výborně hrající Tomáš Mazánek. Ten naprosto výstavní, točenou střelou, která přeletěla zeď, trefuje šibenici Tkaczovi branky a vyrovnává na 2:2. Pokračujeme v naší hře druhého poločasu a věříme, že můžeme vyhrát. Např. Štrbák po samostatném úniku po křídle trefuje pouze tyč. Až do 82. minuty v podstatě bezchybně hrající naše obrana udělala naprosto nepochopitelnou a pro nás fatální chybu. Špatně přihraný míč domácích se dostává na kopačky stopera Coufala, který má čas a prostor. Ten se rozhodl s míčem vyjet vpřed, neví kam přihrát a tak ze zasekávačky nahrává volnému Capuličovi, který přihrávku nečekal a tak se snaží míč odkopnout pryč. Ten se mu sklouznul po kopačce a přihrál volně stojícímu útočníkovi domácích a ten míří na naši branku. Taháme za ruční brzdu a faulujeme těsně před vápnem. K míči se postavil domácí Maryško, který zprava obstřeluje zeď a trefuje k tyči, 3:2.

Co napsat závěrem. První 2 inkasované góly jsou jak přes kopírák většiny gólů, které jsme dostali na jaře. Třetí gól byl zkrat, který se hold někdy stane, jsme jen lidé. Co více mrzí je diametrální rozdíl výkonu mezi prvním a druhým poločasem, který se u nás stává takovou klasikou. Pokud bychom hráli celé zápasy jako v druhých poločasech, jsme v tabulce mnohem výše. Příští týden je zápas všech zápasů, derby, kde doma na umělé trávě přivítáme Višňovou. Prosíme všechny fanoušky, dorazte nás podpořit, bez Vás to bude obtížné a pokud se konečně podaří zlomit prokletí a vyhrajeme, bude to vzpruha do dalších zápasů.

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant):
Nevstoupili jsme do utkání dobře a po dvou rohových kopech a naší nedůslednosti jsme prohrávali o dvě branky. Do hry jsme se vrátili gólem z penalty po faulu na Mazánka, který běžel sám na branku. Druhý poločas šla naše hra nahoru,byli jsme na balónu, vyhrávali osobní souboje, bohužel Štrbák v úniku pálil jen do tyče. Nakonec jsme zaslouženě vyrovnali po krásné brance Mazánka z trestného kopu. Zápas tak směřoval k zasloužené dělbě bodů. My však body asi nechceme, neboť to co jsme předvedli před rozhodující brankou soupeře je prostě trestuhodné. Je to škoda, srážíme se sami. Příští týden nás čeká derby s Višňovou a my musíme navázat na dnešní výkon z druhého poločasu, pak budeme úspěšní.