Naše rezerva porazila poslední Krásnou Studánku a získala velmi důležité 3 body k záchraně v Okresním přeboru.

Rozhodčí: Kadlec Lukáš – Hekele Josef, Lexa František

Diváci: 26

Stadion: Tráva K.Studánka

Do poslední Krásné Studánky jsme jeli s jasným cílem brát všechny 3 body! Trenér Tomášek provedl pár změn, Schmidt se z pravé zálohy stáhl na levého beka a Pleskač se ze stopera posunul na střed zálohy. Už od první minuty jsme určovali tempo zápasu a od prvních minut jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou. Dvě tutovky Stýbala zastavil skvělými zákroky domácí brankář Jirák. Ptáček, který se ve vápně krásným individuálním průnikem mezi pěti hráči dostal ze strany až do zakončení také na zkušeného Jiráka nevyzrál. A tak jsem dobívali hlavně křižnými nákopy za obranu domácí Studánku až do 35.minuty,  kdy Buřita z rohu poslal míč na Pleskače, který střihl nůžky a poslal nás krásným gólem do vedení. O pět minut déle se míč odrazil na hranici vápna znovu k Pleskačovi, který z otočky zvýšil na 2:0. Domácí reklamovali ofsajdové postavení Buřity před brankářem a hlavní sudí po konzultaci s pomezním nakonec gól odvolal. Vedení o dva góly jsme se ale nakonec do poločasu dočkali, v 44. minutě se prosadil totiž druhý středopolař Buřita.
Po poločase jsme stále pokračovali  v aktivní hře, Studánka si doposud větší gólovou šanci nevytvořila. Když pak v 56.minutě po chybě stopera pelášil sám na brankáře Štrbák, který před bránou posunul míč na Stýbala a ten zakončoval do prázdné, bylo ještě veseleji. Zasloužené vedení 3:0 vydrželo jen devět minut, to snižoval na 1:3 střídající Petrík. Vstřelený gól domácí nakopl a ke konci zápasu převzali iniciativu a dostávali se více ke hře na naší půlce. Definitivně nás uklidnil střídající dorostenec Špaček v 88.minutě. Sám se dostal k míči mezi dvěma stopery a šikovně na zadní zavěsil. 4:1 hotovo, konec! 3 důležité body v boji o záchranu.

Druhá letní posila: Martyn Ral

Zkušený polský brankář posílí naše A mužstvo.

První letní posila: Pavel Mauer

Talentovaný středopolař se rozhodnul vrátit ze Slovanu Liberec zpět domů do Slovanu Frýdlant.

FK Košťálov - Slovan Frýdlant A

Z posledního zápasu v sezóně si odvážíme 3 body, což znamená, že jsme skončili celkově 9. v tabulce.