Po dlouhé sérii 7 prohraných zápasů jsme se dočkali vítězství!

Rozhodčí: Daniel Matěj – Ouředník Pavel, Urban Daniel

Diváci: 85

Stadion: Tráva Nové Město

Poslední domácí zápas jsme odehráli opět v exilu, kde jsme přivítali tým z Lomnice nad Popelkou, který měl před zápasem o bod více, než my.
Začátek zápasu lépe podchytila Lomnice, byla o něco aktivnější, snažila se kombinovat, ale naše obrana působila velmi jistě a do gólové šance je nepustila. My se spoléhali spíše na rychlé protiútoky. Po prvních 15 minutách se hra vyrovnala, začínáme být více na míči a to přineslo své ovoce. V 17. minutě kope Mazánek roh a krásným obloukem nachází na úrovni malého vápna Coufala, který ustál souboj a dává gól na 1:0. Po gólu jsme si začali více věřit. Napadáme soupeře vysoko, snažíme se ve středu hřiště kombinovat a záložníci posílají krásnými ulicemi útočníky do šancí. V 36. minutě máme autové vhazování na naši půlce, k míči se po pár soubojích nakonec dostává Mazánek. Ten se otáčí a přenáší hru na druhou stranu hřiště nahrávkou do běhu Štrbákovi, který nechal obránce Lomnice za zády a míří osamocen přímo na bránu a s naprostým klidem střelou k tyči zvyšuje na 2:0. Do konce poločasu jsme si vytvořili pár slibných šancí, ale žádná nebyla dotažena do konce.
Druhý poločas navazoval na výkony mužstev z prvního poločasu. Hraje se spíše kolem středu hřiště, kombinace, občasné šance na obou stranách, ale obecně máme ze hry více my. V 80. minutě se na středu hřiště uvolnil dobře hrající Rydval. Ten přihrává na křídlo Štrbákovi, který mu prakticky hned přihrává zpět a Rydval z první střílí bohužel jen do tyče. Míč se však odráží přímo do nohou Štrbákovi a z poza obránce technickou střelou zvyšuje na 3:0. Po tomto gólu byl cítit klid a pohoda na našich kopačkách. V 90. minutě ještě snížil Lábek z přímého kopu z poza velkého vápna, ale už to mělo jen kosmetický efekt. Po střelení gólu rozhodčí ukončuje zápas s konečným skore 3:1.
Závěrem je třeba pochválit výkon celého týmu. Jistota v obraně, napadání vysoko a pohledné kombinace. To vše po celý zápas. Příští a zároveň poslední zápas sezóny odehrajeme venku proti Košťálovu, kde bude potřeba předvést minimálně stejné nasazení, abychom uhájili 9. místo, ke kterému nám stačí remíza.

Slovan Frýdlant A:

M.Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Kluci k zápasu přistoupili zodpovědně a hlavně v obranné řadě jsme působili velmi dobře. Ujali jsme se vedení po standardní situaci a ještě do poločasu jsme dokázali vedení navýšit brejkem do otevřené obrany. Ve druhém poločase jsme nejdříve zahazovali velké šance a jistotu tři bodů nám dal třetí gól. V poslední minutě soupeř snížil po precizně zahraném trestném kopu. Kluci za výkon zaslouží pochvalu. V závěrečném kole se představíme na hřišti Košťálova.

Druhá letní posila: Martyn Ral

Zkušený polský brankář posílí naše A mužstvo.

První letní posila: Pavel Mauer

Talentovaný středopolař se rozhodnul vrátit ze Slovanu Liberec zpět domů do Slovanu Frýdlant.

FK Košťálov - Slovan Frýdlant A

Z posledního zápasu v sezóně si odvážíme 3 body, což znamená, že jsme skončili celkově 9. v tabulce.