4. kolo, sobota 26.08.2023, 10:30

Slovan Frýdlant AFC Pěnčín

0:0 (0:0)

Slovan Frýdlant A - FC Pěnčín A

Po zpackaném zápase s Košťálovem jsme měli rozhodně co napravovat. O to těžší to pro nás bylo, že nás čekal asi nejlepší tým v soutěži, FC Pěnčín.

Rozhodčí: Urbánek Tomáš – Mach Ondřej, Smoleňák Jakub

Diváci: 67

Stadion: Tráva Frýdlant

V loňském ročníku jsme tohoto soupeře překvapili a dokázali jsme zvítězit 1:0 a stejně dobrý výsledek jsme chtěli předvést i letos. Věděli jsme, že nás nečeká vůbec nic lehkého, jelikož soupeř přes léto ještě posílil.

Hra se vyvíjela tak jak jsme očekávali, hosté na míči a my v pevném obranném bloku. Pěnčín sice dobře kombinoval, ale jeho snažení končilo z 90% před naším vápnem. My toho dopředu moc neměli, a tak jsme se spoléhali na standartní situace. Hosté měli v zápase asi jedinou velkou šanci, kdy Daněk trefil břevno. My se v závěru prvního poločasu radovali z branky, ale bohužel marně. Po rohovém kopu ve vápně upadl brankař Zoul a my dopravili míč do sítě hostí. Bohužel rozhodčí nerozluštil, že přistrčení brankáře přišlo od vlastního hráče. Hosté se  mohli dočkat gólu kdy po rychlé brejkové situaci pelášil na bránu Štemberk. Bohužel pro hostující ho v souboji rameno na rameno odstavil skvěle hrající Capulič. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0

V druhém poločasu pokračoval Pěnčin v ještě úpornější ofenzívě a my v defenzivní činnosti. S ubývajícími silami nás zatlačil soupeř ještě blíže k vápnu, ale k ničemu to nevedlo. Pokud se soupeř dostal do slibné šance, dokázali jsme ji zablokovat. V útoku nám pomohl čerstvý Kozák, který se snažil vytvořit tlak na rozehrávající obranu. Dokonce jednou vystrašil brankáře Zoula, když při skoro ztraceném míči  vyzkoušel lob z velmi nepříznivého úhlu. Zoul si nakonec se střelou poradil. Hosté už ze svého tlaku, kromě pár nastřelených míču, nevytvořili nic a tak jsme se rozešli smírně 0:0.

Áčko předvedlo dobrý fyzický výkon, kde soupeři nedali ani metr zadarmo. I přes fotbalovou nadvládu soupeře tak Pěnčín opět okradlo o body, které se určitě budou počítat.

Slovan Frýdlant A:

M.Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Věděli jsme, že k nám prijede patrně nejlepší tým v soutěži. Od začátku utkání také měli hosté míč na svých kopačkách, ale jelikož jsme na jejich hru byli připraveni,za celý poločas si vypracovali jedinou vyloženou šanci, kdy trefili břevno naší branky. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, Pěnčín nás sice tlačil,ale jelikož neměl žádný plán B do vyložených šancí se nedostával. S remízou jsme určitě spokojeni. Kluci zaslouží pochvalu za bojovnost a plnění taktického plánu.