3. kolo, sobota 19.08.2023, 10:30

Slovan Frýdlant AFK Košťálov

0:3 (0:0)

Slovan Frýdlant A - FK Košťálov

V prvním domácím zápase jsme chtěli potvrdit body z venku a před slušnou diváckou kulisou předvést dobrý výkon. Bohužel ani jedno z toho se nám nepodařilo a nováčkovi jsme podlehli v poměru 0:3.

Rozhodčí: Mach Ondřej – Trojan Michal, Bohuš Marek

Diváci: 90

Stadion: Tráva Frýdlant

V parném dni se hrál dost opatrný a z diváckého pohledu nudný zápas. První poločas toho moc nenabídnul. Ve hře nebyl ani jeden tým lepší a míč se pohyboval především mezi vápny. Hosté hrozili ze standartek, které perfektně ovládají. My občas zlobili rychlostně po stranách. To bylo tak vše v prvním poločase, vše se totiž událo v tom druhém. A to hned ze začátku, kdy se  po seérii chyb na pravé straně hřiště dostal k míči hráč hostí, který dvojitou zasekávačkou obalamutil bránícího Mariána Kobra a míč s klidem předložil na vápno nabíhajícímu Fejfarovi, který svojí šanci proměnil. Opaření frýdlanští na to nedokázali zareagovat a za deset minut bylo ještě hůře. Kozák nejdříve vybojoval balón ve středu hřiště, následně však pokazil jednoduchou přihrávku a hosté se dostali do brejku. Marián Kobr se pokusil zastavit útočníka hostí skluzem, to se mu ovšem nepovedlo a míč se odrazil přímo pod nohy Šafáře, který ze strany prostřelil Zajíčka, 0:2. Poslední hřebíček do rakve si nechali hosté do 82. minuty. Tentokrát přišla dvojitá zasekávačka z pravé strany přes Mariána Kobra, opět předložení na vápno, kde Houžvičku nedoběhl Adamec, který s trochou štěstí rozvlnil síť potřetí. My bez nápadu a jakéhokoliv pohybu dohráli zápas. Bohužel bez jediné kloudné přihrávky a střely na bránu prostě nemůžeme myslet na všechny tři body. Hosté tak díky svému nasazení zaslouženě vyhráli a oloupili nás o první body.

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Velký rozdíl oproti minulému týdnu. Nehráli jsme nic z toho,co jsme si před zápasem zdůrazňovali. Nejvíce mě mrzí, že chybělo nasazení a bojovnost. Může se stát, že se nám herně nemusí dařit, ale musíme to prostě zlomit běžecky a bojovností. To chybělo a po našich chybách si soupeř zaslouženě odvezl tři body. V sobotu máme co napravovat, čeká nás však doma soupeř z kategorie nejtěžších FC Pěnčín. Pokud chceme mít šanci na úspěch, musíme předvést výkon na hranicí našich možností.