Domácí zápas v exilu proti druhému Hrádku nad Nisou jsme prohráli vysoko 1:6.

Rozhodčí: Nagy Zdeněk – Daniel Matěj, Šnýdl Radovan

Diváci: 70

Stadion: Tráva Nové Město

Další domácí zápas jsme vzhledem k rekonstrukci našeho stadionu hráli v exilu, přesněji na stadionu v Novém Městě pod Smrkem, kde jsme přivítali velmi kvalitní tým z Hrádku nad Nisou, který má ambice postoupit do divize. Hned od první minuty by vidět síla našeho soupeře. Vytvářeli si zajímavé akce, standartky, měli více ze hry. Až do 15. minuty jsme dokázali odolávat, ale poté Rumler centruje míč z levé strany do vápna, kde ho sice Štrbák hlavičkuje pryč na střed. Tam bohužel stojí úplně osamocený Chmátal, který střílí a s přehledem dává první gól. Naši kluci se probudili a hra byla poměrně vyrovnaná, šance na obou stranách, ale vyložené gólovky to nebyly. Poločas končí za stavu 0:1.
Začíná druhý poločas. Rozehráváme, nakopneme míč dopředu, kde ho nakonec získá stoper Hrádku, který ho obratem posílá svým útočníkům středem, kde byla vyloženě dálnice a také toho soupeř využil. Po samostatném úniků proměňuje Kavan ve 46. minutě a zvyšuje na 0:2. Dá se říct, že tenhle gól nás dostal do kolen. Za další 2 minuty zvyšuje na 0:3 po centru do vápna opět Kavan. V 58. minutě jsme nabídli opět, jinak to nejde říci, dálnici, kde opět po samostatném úniku proměňuje Vacek a zvyšuje na 0:4. Minutu na to jako přes kopírák, opět přes naprosto děravou obranu běží a navyšuje po samostatném úniku opět Vacek, 0:5. V 76. minutě po centru proměňuje hostující Kordík a zvyšuje na 0:6. My jsme druhý poločas ze hry neměli absolutně nic, krom jednoho výpadku, kde Štrbák snížil na 1:6 v 85. minutě. Závěrem můžeme říci, že opět z naší strany co poločas, to rozdílný výkon, hlavně obrana nechávala naprosto volné ruce soupeřovým útočníkům.

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant):
Prvních dvacet minut byl soupeř lepší a vytěžil z toho gól. Pak se jsme se trochu zvedli a rušno bylo před oběma brankami. Druhý poločas nemám co hodnotit,prakticky hned z rozehry jsme inkasovali druhý gól a úplně jsme se sesypali. Na hřišti bylo pak jen jedno mužstvo, soupeř dominoval a naprosto zaslouženě vysoko zvítězil. Čekají nás poslední tři kola, kde se utkáme s týmy, které jsou na tom v tabulce podobně jako my a budeme se snažit z těchto zápasů vytěžit co nejvíce bodů.

Druhá letní posila: Martyn Ral

Zkušený polský brankář posílí naše A mužstvo.

První letní posila: Pavel Mauer

Talentovaný středopolař se rozhodnul vrátit ze Slovanu Liberec zpět domů do Slovanu Frýdlant.

FK Košťálov - Slovan Frýdlant A

Z posledního zápasu v sezóně si odvážíme 3 body, což znamená, že jsme skončili celkově 9. v tabulce.