1. kolo, sobota 04.11.2023, 10:30

Slovan Frýdlant AFK Stráž pod Ralskem

3:3 (2:1)

Slovan Frýdlant A - FK Stráž pod Ralskem

Poslední zápas nám nevyšel podle představ a se Stráží pod Ralskem jsme jen remizovali 3:3.

Rozhodčí: Nagy Zdeněk - Kořínek Lukáš, Šnýdl Radovan

Diváci: 60

Stadion: Tráva Frýdlant

Utkání se pro nás už od začátku nevyvíjelo dobře. Hned na začátku zápasu podklouzl Coufal na těžkém terénu a nabídnul tak nejlepšímu střelci krajského přeboru samostatný nájezd na Zajíčka. Věchet si s lehkostí jemu vlastní se Zajíčkem poradil a poslal tak hosty do vedení. To jim ovšem nevydrželo příliš dlouho. Ve 4. minutě našel Bartoš přesným centrem ve vápně Kozáka, který se hlavou taktéž nemýlil. Chaos v obranné i záložní řadě dovoloval hostům lepší držení míče a naše nedůslednost ve sbírání odražených míčů nás velmi zřídka pouštěla do útočné fáze. Nakonec jsme se ale k ohrožení branky Stráže přece jenom dostali. Ve 38. minutě jse vytvořili brejk kdy Šindelář poslal dlouhý míč za obranu na nabíhajícího Stýbala. Vyběhnuvší Kukucz míč mimo vápno jen podskočil a stýbal se dostal k hlavičce na hranici velkého vápna. Míč sice nasměroval mezi tři tyče, ale obránce hostí stačil míč před brankovou čárou vykopnout. Úspěchu se Stýbal dočkal až před samotným závěrem poločasu. Míč od Štrbáka přebral ještě na naší polovině u postranní čáry, míč po ní dotáhnul až do vápna stíhán Mitáčem, kde si střelu/přihrávku srazil do brány obránce Sedláček.

Ideální konec druhého poločasu ovšem vystřídal hororový vstup do toho druhého. Mezi tři tyče se musel postavit Němec po zranění Brankáře Zajíčka. V 50. minutě propadlý balón z výkopu přeskočil Kobra a Věchet se opět řítil sám do pokutového území. Tam ho nedovoleným zákrokem zastavil Coufal, pro kterého to byla už pátá penalta v sezóně. Faulovaný Věchet si postavil míč na pokutový puntík a překonal brankáře Němce. Snažili jsme se tlačit dopředu, bohužel jsem ztráceli poměrně jednoduché balóny a hosté se několikrát řítili ve velkém počtu na naší bránu. Naštěstí své šance neproměnili. V 72. minutě si mohl připsat Coufal další penaltu na své konto, naštěstí píšťalka rozhodčího po přidržení Věcheta zůstala nepochopitelně němá. Hosté se satisfakčně dostali do vedení o minutu později, kdy si slabou chvilku vybral Michal Němec, který neudržel centrovaný balón z levé strany a dokutálel se do naší brány. Poté už jsme hráli vabank. Obranu jsme stáhli na tři muže a dopředu posunuli Coufala. V posledních minutách jsme se nakonec dočkali vyrovnání, kdy perfektní centr Kozáka s klidem uklidil k tyči střídající Capulič.

Po celkem podařené podzimní části jsme si nemohli ani tentokrát odpusti kaňku na závěr. Po závěrečném hvizdu jsme nakonec byli rádi alespoň za bod. Doufáme, že zimní pauza nám pomůže dát se opět zdravotně dohromady a v druhé půlce sezóny se ukážeme v ještě lepším světle. Děkujeme všem fanouškům a divákům za podporu v podzimní části a brzy naviděnou na fotbalových trávnícíh v roce 2024!

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Nepodali jsme optimální výkon. Udělali jsme příliš mnoho hrubých individuálních chyb, které soupeř dokázal potrestat. Nebyli jsme na tom dobře dobře běžecky, působili jsme unaveným dojmem. Nedokázali jsme sbírat odražené míče, tudíž jsme nedokázali vytvořit na soupeře větší tlak. Proto považuji zisk jednoho bodu za maximum, na které jsme mohli dosáhnout.