Nový stadion nám štěstí nepřinesl. Stráž nás obrala o 3 body hlavně díky své efektivitě v zakončení, což my už delší čas postrádáme.

Rozhodčí: Smoleňák Jakub – Petráš David, Brož Antonín

Diváci: 150

Stadion: Tráva Frýdlant

Komentář

Na nově zrekonstruovaném stadionu jsme hostili tým ze Stráže nad Nisou, který do této chvíle v nové sezóně ještě nevyhrál a byl na samém chvostu tabulky. Všichni jsme tedy očekávali zisk 3 bodů.

Přesto, že jsme do zápasu nastoupili o něco aktivněji, Stráž v 11. minutě šla do vedení 0:1, kde Věchet běží s míčem do vápna, přihrává na penaltu Biedermannovi, ten to má ale na dlouhou nohu a tak sotva trefuje míč, který se odskokem dostává k Láďovi Kobrovi. Ten místo toho, aby urval míč mimo vápno, přihrává v malém vápně přímo na nohu Mullerovi před odkrytou brankou a ten nemohl nedat gól. Naštěstí o minutu později jsme dokázali zareagovat a vyrovnáváme skóre. Míč na středu hřiště má stoper Stýbal, který centruje za obranu rozeběhlému Rydvalovi, ten posílá míč do vápna, kde byl připravený Coufal a ten z první střílí gól, 1:1. Po vyrovnání se dlouho nic moc nedělo, fotbal byl pomalý, nudný z obou stran. Ve 30. minutě centrujeme míč na úroveň velkého vápna, Coufal ve výskoku prodlužuje hlavou na Kozáka, ten míč zpracovává, střílí, ale brankář hostí míč vytáhl nad břevno. Až do konce poločasu nestojí nic za zmínku a tak jdeme do kabin za stavu 1:1. První poločas byl pro oko diváka velmi, velmi chudý.

Druhý poločas pro nás začal slibně, hned 20 vteřin po rozehrání jsme měli střelu z velkého vápna, ale míč pouze líznul břevno Reitmajerovi branky. V 52. minutě měla Stráž k dispozici přímý kop z 25 metrů, naštěstí míč letěl pár centimetrů nad břevno naší branky. V 54. minutě zbytečně ztrácíme míč na středu hřiště a Stráž jde do rychlého brejku. Centrovaný míč na velké vápno z první posouvá Biedermann Věchetovi, který poměrně lehce obešel Stýbala a posílá Stráž do vedení 1:2. V 60. minutě Ral vykopává míč od brány a pomocí 2 přihrávek hlavou se do úniku dostává Kozák, ten ale opět neproměňuje, trefuje pouze tyč. V 62. minutě zahráváme rohový kop, přesněji Stýbal. První roh, který byl v tento zápas kopnut tak, jak se má, do té doby to byla katastrofa. Brankář vyboxovává míč pryč, ale pouze na krátko přímo ke Mariánovi Kobrovi, našemu skvělému hlavičkáři, který rovnou hlavičkou posílá míč do branky. Bohužel, na brankové čáře byl připravený Strážský obránce a tak bohužel hlavou zabraňuje gólu a míč posílá mimo nebezpečí. My jsme přidali na tempu, jsme lepším týmem na hřišti až do 74. minuty, kde jsme bohužel ztratili míč a tak Stráž diagonálou centruje na pravé křídlo, tam Štrbák při bránění protihráče nešťastně uklouzne a Strážský křídelník má čas a prostor poslat přihrávku do malého vápna Věchetovi, který nám dává již svůj druhý gól a navyšuje vedení na 1:3. Přidáváme na tempu. V 79. Suk centruje do vápna, Stýbal střílí, ale trefuje pouze opět jen tyč. V 86. minutě jsme faulováni ve vápně soupeře a máme k dispozici penaltový kop. Míč si bere Marián Kobr a ten s přehledem proměňuje a snižuje na 2:3. V 89. minutě ještě kopeme standartku, centrovaný míč si opět našel Marián Kobr, který hlavičkuje, razantní střela, ale bohužel přímo do rukou brankáře Reitmajera. Končí zápas a my tak darovali Stráži první vítězství v sezóně.

První poločas se nebylo moc na co dívat, druhý už byl o ničem jiném. Bohužel se potýkáme s otřesnou produktivitou v zakončení. Sice si umíme vytvořit šance, ale ten gól neumíme dát. Naopak Stráž z 5 šancí dala 3 góly. Příští zápas, pokud počasí dovolí jedeme do Pěnčína u Turnova, nováček soutěže, který doma ze 3 zápasů 3 vyhrál.

Ohlasy

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Před zápasem jsme řešili nějaké absence, přesto jsme v tomhle nesmyslném termínu hrát museli. Ti co nastoupili utkání odmakali, zápasy se však rozhodují v obou vápnech a tam nám schází kvalita. Dostali jsme lekci z produktivity, my se naopak na gól nadřeme. Trefujeme tyče, břevna nebo hostující hráče na brankové čáře. Mrzí nás to, hlavně doma by jsme měli vyhrávat. Nedá se nic dělat, letošní KP bude velice vyrovnaný a my se o další body pokud počasí dovolí popereme v sobotu na horké půdě nováčka z Pěnčína doma zatím válí.