Velmi důležité a první vítězství Áčka v sezóně.

Rozhodčí: Vrabec Hynek – Chládek David, Trojan Michal

Diváci: 110

Stadion: Tráva Hejnice

Konečně se dostalo na domácí zápas, i když v exilu, přesněji v Hejnicích, kde jsme přivítali tým z Velkých Hamrů. Zápas začal poměrně opatrně. Obě mužstva se snažila co nejvíce být na míči, přihrávky na krátko s občasnými ulicemi za obranu. První naše velká šance byla v 11. minutě. Ral rozehrává míč krátkou přihrávkou obránci Kesnerovi, ten opět krátkou přihrávkou Stýbalovi. Ten už ale neváhal a krásným centrem za obranu posílá do běhu Capuliče, proti kterému vyběhl brankář hostí Bureš, ale u míče je naštěstí pozdě a tak Capulič přihrává před bránu Coufalovi, který jednoduše střílí do prázdné a my opět rychle vedeme 1:0. O 2 minuty později se nám podařila podobná akce, tentokrát byl u míče Mazánek, který vzal akci na sebe, zkouší na zadní tyč, ale jen těsně mine branku. Vedení nám dlouho nevydrželo. V 19. minutě Hamry zahrávají rohový kop na úroveň penalty, kde byl sice hlídaný Strnad, ale vyhrál osobní souboj a polonůžkami nám dává opravdu krásný, nechytatelný gól. V 38. minutě jsme měli další akci jako přes kopírák, míč za obranu, střela od Coufala na zadní, ale opět jen těsně mine branku. Ve 40. minutě dostali Hamry k dispozici přímý kop z cca 35 metrů. Prudká střela k tyči, ale brankář Ral se natáhl a vyráží na roh. Z rohového kopu se nám podařil krásný brejk, kde běží sám na brankáře soupeře Ptáček, opět střela na zadní a opět mine. Tuto sezonu minimálně 10. nájezd, z toho 1 gól. Více se toho o prvním poločase nedělo a tak jdeme do kabin za stavu 1:1.

V druhém poločase bylo šancí až do 68. minuty poskrovnu. Ne že by se jednalo o nudný zápas, ale všechny akce byli z obou stran v poslední fázi přerušeny, střely z velké dálky, nebo blokované, nejednalo se o gólovky. Právě v 68. minutě máme k dispozici rohový kop. Ten kope Mazánek na úroveň penaltového kopu, kde Marián Kobr vyskočil ze všech nejvýše a hlavičkou nás posílá do vedení 2:1. Dalších 10 minut se doslova nic nedělo, pouze kombinace na středu hřiště bez šancí. My jsme ale si v 79. minutě vytvořili opět rohový kop. Opět se ho ujímá Mazánek a jako kdyby jste si pustili akci před 10 minutami. Míč na úroveň pokutového kopu, Marián Kobr skáče, hlavičkuje a dává svůj druhý gól v zápase a my vedeme 3:1. Hamry se nechtěly spokojit s výsledkem a tak začaly více hrát, vytvořili si v 85. minutě slibnou šanci, kde vystřelili během chvilky 3x, ale střely byly blokované a poslední neměla dost velkou razanci a tak brankář Ral míč chytá. Naštěstí se na další šanci nezmohly. Poslední minuty zápasu byly hodně kouskované ať už střídáním nebo fauly.

Naše mužstvo předvedlo dobrý výkon, konečně máme první vítězství v sezóně. Bohužel nás ale furt trápí koncovka, která je popravdě mizerná, hlavně v samostatných unicích. Příští zápas hrajeme netradičně ve středu 11.9. v 17:00. Bude to první zápas na zrekonstruovaném hřišti, tak doufáme, že bude vyprodáno :)

Slovan Frýdlant A:

M. Blaha (trenér Slovanu Frydlant): Za vítězství jsme samozřejmě rádi. Mohli jsme však utkání rozhodnout dříve, šancí jsme si vypravovali dost, bohužel naše koncovka byla žalostná. Čeká nás náročný týden, již ve středu přivítáme Stráž pod Ralskem a budeme chtít dnešní tři body potvrdit dalším vítězstvím. V sobotu pak zajíždíme na půdu nováčka z Pěnčína.