10. kolo, sobota 07.10.2023, 10:30

Slovan Frýdlant AFK Železný Brod

7:2 (3:1)

Slovan Frýdlant A - FK Železný Brod

Zápas na domácí půdě proti Železnému brodu jsme zvládli a za výhru 7:2 jsme brali všechny 3 body.

Rozhodčí: Bohuš Marek – Blažek Jan, Zikmund Jiří

Diváci: 80

Stadion: Tráva Frýdlant

Zápas se pro nás nevyvíjel vůbec dobře. Hned ve 3. minutě zahrál Coufal ve Vápně rukou a hosté dostali výhodu pokutového kopu. Mezi tři tyče se opět postalvil Němec, bohužel se mu nepodařilo penaltu chytit a prohrávali jsme 0:1. O pár minut později mohlo být ještě hůř. Soupeř si kvalitně narazil balón a útočník střílel na hranici velkého vápna. V tomto momentu nás už ale skvěle podržel branář Němec a střelu lapil. Po velmi špatné patnáctiminutovce se začal náš výkon zvedat a přidávali jsme na tempu. První vlaštovkou bylo Břevno Stýbala, kterému se minulý zápas nedařilo, a potřeboval se střelecky chytit. Ve 38. minutě si ovšem došel po levé straně pro penaltu, kterou Marián Kobr bezpečně proměnil. Ve 44. minutě jsme se dočkali další branky. Precizně zahraný rohový kop proletěl přes přední tyč a důrazem Kozáka si obránce hostí srazil míč do vlasní branky. O minutu později Další rohový kop, tentokrát z druhé strany, propadl na malé vápno, kde nejprve ve skrumáži těl nedokázal Coufal usměrnit míč za Kobakhidzeho záda. Druhým odrazem se dostal k Adamcovi, který už míč dolačil za brankovou čáru. Kobakhidze sice míč chytil, ale protesty hostů byly marné. Do kabin jsme šli za stavu 3:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře. Hned ve 44. minutě se urval po lajně Kozák, který přešel přes krajního obránce a tváří v tvář golmanovi napodruhé proměnil. To nám dodalo jistotu a klid na kopačkách. V 49. minutě jsme bohužel přišli o Mariána Kobra, kterému ve skluzu při obranné činosti prasklo ve svalu a opustil tak hřiště na nosítkách. V 62. minutě hosté zahrávali roh, ze kterého jsme se dostali do rychlého brejku. Coufal nakopl míč na Stýbala, který na půlce převzal, dotáhl ho do vápna a nechytatelnou střelou do šibenice nedal brankařoví šanci. V 82. minutě se dostal na hříště po zranění ramene i Mazánek. V83. minutě jse zahrávali standartní situaci na krátko, kdy Šindelář posunul Bartošovi, ten nacentroval do vápna přímo na hlavu Ládi Kobra. Jeho Hlavička bohužel skončila jen na břevně a drorážku Mazánka se Štestím kryl brankař. Odkopnutý míč ještě napálil na bránu Stýbal, ale i tento pokus brankář hostí vykryl. Hosté se pak záhy dostali ke korekci zápasu ,kdy jsme špatně odbránili rohoý kop, ze kterého se prosadil opět Kysela. Následně jsme pokračovali v aktivním pressování a byli jsme odměněni dalším gólem. Rydval v 88. minutě oloupil obránce hostí v jejich vápně a z úhlu dostal míč do sítě. Skóre uzavřel svým druhým gólem Stýbal, který si vyměnil míč s Mazánkem a neměl problém dopravit míč do brankové sítě. Gólů mohlo být v tomto zápase z naší strany ještě více, kdyby nám nechyběl klid v zakončení.

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): My jsme to utkání nevstoupili dobře a nabídli soupeři pokutový kop, kterým se soupeř dostal do vedení. Mizerný start do utkání završila desátá minuta,kdy nás při šanci soupeře podržel gólman Němec. Postupně však měla naše hra stoupající tendenci a v závěru poločasu se nám povedlo odskočit do dvoubrankového vedení. Hned zkraje druhého poločasu jsme přidali čtvrtý gól, který utkání definitivně zlomil. Nakonec se nám podařilo nastřílet sedm gólů, takže panuje spokojenost a máme klid na práci do dalších zápasů. Už příští neděli se představíme v derby ve Višňové, kde budeme chtít uspět.