20. kolo, sobota 13.04.2024, 10:30

Slovan Frýdlant ASK VTJ RAPID Liberec

3:0 (2:0)

Slovan Frýdlant A - VTJ Rapid Liberec

V sobotu jsme přivítali mladý a ambiciozní tým VTJ Rapid Liberec, který jsme porazili 3:0 a tak všechny body zůstávají doma.

Rozhodčí: Marek Miloš – Vrabec Hynek, Paulus Petr

Diváci: 120

Stadion: Tráva Frýdlant

Proti Rapidu jsme nutně potřebovali vyhrát. Po nepovedeném startu jarní části sezóny jsme potřebovali impuls v podobě plného bodového zisku, což se nám nakonec povedlo.
I přes absence Šindeláře, Kozáka, Rydvala a vykartovaného Adamce jsme do utkání vstoupili dobře. Hned v 7. Minutě ukořistil špatnou rozehrávku Stýbal, který míč předložil volnému Mazánkovi, ten si jen posunul míč na svojí silnější nohu a tečovanou střelou překonal brankáře Kulicha. Ve 14. Minutě jsme zahrávali volný přímý kop, kterého se ujal Stýbal. Jeho střelu pouze vyrazil brankář hostí před sebe na nikým nehlídaného Coufala, ale ani on a ani dorážející Štrbák nedokázali dostat míč do sítě. Bohužel se všichni bez výjimky střelecky trápíme. Dalším důkazem toho byla hlavička Petra Coufala z rohového kopu, kdy poslal míč nad břevno soupeřovi branky. Většinou se v těchto situacích nemýlí. Potřebný klid nám dodala až 26. Minuta. Mazánek opět předvídavě přečetl rozehrávku soupeře ve vápně, počkal si na správný moment pro přihrávku na nabíhajícího Štrbáka a ten si s trochu ošemetnou přihrávkou poradil a zakončil do prázdné brány. Hosté se ale nevzdávali. Hrozili z brejků po našich ztrátách a ze situací, kdy jsme nebyli dostatečně důrazní. Problémy naší obraně činil hlavně energický Gschwentner. V prvním nás zejména akce po pravé straně kdy dokázal odcentrovat na zadní tyč kde číhal záložník Rapidu, ale se situací si naštěstí neporadil.
Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit hlavně koncentrovaně. To se nám povedlo a v 56. minutě kdy špatný odkop brankáře zachytil dobře postavený Novák, následně posunul míč na Mazánka, který si opět hodil míč přes obránce do levé strany a střelou pod břevno nedal Kulichovi šanci. Následně se do hry dostali i náhradníci. Asistencí se mohl blýsknout Ptáček, který potáhl balón po pravé straně a nacentroval míč na Stýbala, ale ten byl proti. Míč ve velké šanci netrefil. Pak už naše tempo i koncentrace polevila. Zejména Gschwentner na naší pravé straně procházel jak nůž máslem, ovšem bez výsledně. Pověstnou tečku za tímto zápasem mohl udělat Láďa Kobr, který získal míč ze špatného odkopu a mohl s přehledem lobovat vysunutého brankáře, jenže se rozhodl pro horší řešení, které jsme v gól přetavit nedokázali.
Bodový zisk nás velice těší, ale předvedená hra měla ještě hodně mezer s je hodně vzdálená tomu, co chceme hrát. Příští kolo zajíždíme na horkou půdu do Skalice.

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Chtěli jsme k utkání přistoupit zodpovědně, hrát vzadu na nulu a být aktivní nahoře, aby jsme se konečně dostali do vedení. Plán nám vyšel, v úvodní půlhodince jsme si vypracovali dvougólový náskok a utkání kontrolovali. Když v úvodu druhého poločasu vstřelil dobře hrající Mazánek svůj druhý gól v utkání,bylo prakticky rozhodnuto. Jsme rádi za tři body a od úterý se již začneme připravovat na sobotní venkovní utkání na hřišti favorizované Skalice.