Na vítězství derby si musíme nadále čekat, snad za půl roku.

Rozhodčí: Daniel Matěj – Marek Miloš, Vrabec Hynek

Diváci: 680

Stadion: UMT Frýdlant

Ani tentokrát jsme derby neovládli a Višňová si odvezla z naší půdy cennou výhru 3:2
Začátek zápasu byl nerovózní z obou stran. Bojovalo se uprostřed hřiště bez náznaku šance. Do první tisíciprocentní šance se dostal Tomáš Mazánek, který se po centru Nováka řítil sám na brankáře Urbana. Volil ovšem lob, který se mezi tři tyče nevešel. Hosté nás za to okamžitě potrestali. Špatně dostoupený Milan Mazánek rozehrál míč po levé straně, kde se ocitl sám Pikous, který pěknou střelou na zadní tyč poslal Višňovou do vedení. Oba týmy zahrávali velké množství standartních situací. Z rohového kopu měl velkou šanci Štrbák, ale jeho střela neměla potřebnou razanci a obrana hostů jí dokázala odvrátit. Vyrovnání jsme se dočkali až ve 38. Minutě, kdy byl po centru Nováka blíže k míči Stýbal a následně byl sražen brankářem Urbanem. K pokutovému kopu si stoupl Adamec a penaltu proměnil. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.
V druhém poločase byl hra stejná, dosti soubojová, jak už je v těchto duelech zvykem. V 71. Minutě jsme ale udělali fatální chybu. Při rozehrávce si Jelínek posunul míč příliš daleko před sebe, kde byl číhající Pikous, který nabídnutou šanci využil, obhodil si Jelínka a střelou na přední tyč rozvlnil síť podruhé. V tu chvíli se Petr Coufal musel vytáhnout dopředu. V 80. Minutě jsme zahrávali roh, který skončil brankou. Mazánek parádně zahrál rohový kop do branky, kde se na zadní tyči prosaldil právě Petr Coufal. Už už se zápas chýlil k remízovému konci, ale jak už to v derby bývá, zápas je u konce až po hvizdu rozhodčího. Zdánlivě málo nebezpečný přímý kop zahrávala Višňová z půlky hřiště. Míč byl na velkém vápně prosloužen až na Žežulku, který se obtočil kolem Coufala a překonal brankáře Zajíčka.

Před výbornou diváckou kulisou tak opět slavila Višňová. Chtěli bychom tímto poděkovat za podporu našim fanouškům, kteří byli celý zápas slyšet a zároveň se omluvit... bohužel frustrace z výsledku zápasu nás pohltila. Určitě jste si za podporu zasloužili nemalý potlesk!
Tuto sobotu se představíme na hřišti Velkých Hamrů, kde nás nečeká vůbec nic lehkého.

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Je to stále stejné, prohráváme si zápasy sami po velkých individuálních chybách. Dnešek nebyl vyjímkou. Zápas směřoval k zasloužené remíze, když jsme pár minut před koncem nepohlídali nákop po trestném kopu z půlky hřiště do našeho vápna,kde jsme prohráli dva souboje a inkasovali. Je to frustrující, ale musíme se snažit tu špatnou sérii zlomit nejlépe už další utkání, které sehrajeme v sobotu ve Velkých Hamrech.

Druhá letní posila: Martyn Ral

Zkušený polský brankář posílí naše A mužstvo.

První letní posila: Pavel Mauer

Talentovaný středopolař se rozhodnul vrátit ze Slovanu Liberec zpět domů do Slovanu Frýdlant.

FK Košťálov - Slovan Frýdlant A

Z posledního zápasu v sezóně si odvážíme 3 body, což znamená, že jsme skončili celkově 9. v tabulce.