9. kolo, sobota 05.10.2024, 10:30

Slovan Frýdlant ATJ JISKRA Višňová

0:4 (0:2)

Slovan Frýdlant A - TJ JISKRA Višňová

Áčko absolutně nezvládlo derby a po našem hrozném výkonu nás Višňová porazila 0:4.

Rozhodčí: Neugebauer Michal – Řeháček Lubomír, Daniel Matěj

Diváci: 400

Stadion: UMT Frýdlant

Máme tu největší derby Frýdlantska, kde my jsme byli domácí a vzhledem k tomu, že naše tráva byla silně podmáčená, byl zápas přesunut na UMT.

Od úplného začátku byla cítit opatrnost od obou mužstev, hodně se hrálo spíše mezi vápny a hra byla hodně kouskovaná. První vážnější akci měla Višňová v 9. minutě, kde Pikous centruje míč do velkého vápna na nabíhajícího Bublu, který ve výskoku z první střílí, naštěstí mu střela nesedla a tak brankář Němec neměl potíže vyrazit míč do bezpečí. Další akce byla až ve 21. minutě v roli Višňové, Michálek přihrává před velké vápno volnému Milanu Mazánkovi, jemuž střelu na poslední chvíli překazil jeho bratr Tomáš, takže se míč odráží na Bublu o metr dále, od kterého se míč odrazí za naši obranu přímo na kopačky nabíhajícímu Višňovskému hráči, který byl v naprosto jasné ofsajdové pozici (po shlédnutí záznamu) a běží na brankáře Němce. Ten proti němu vyběhl, situaci řeší skluzem a tak fauluje. Po dlouhé debatě rozhodčích je proti nám písknutá penalta. Rozhodčí argumentovali, že odraz, potažmo teč od Višňovského hráče neviděli, takže nemohl být ofsajd. Nedá se nic dělat, penalty se ujal Michálek a ten s přehledem proměňuje. O 3 minuty později ve 25. minutě Kepr zahrává volný kop ze středové čáry, míč centruje do našeho vápna přímo na hlavu Mazánka, který měl dost času a prostoru usměrnit míč přesně kam potřebuje a zvyšuje tím na 0:2. Další nebezpečnou šanci měla opět Višňová, Michálek z křídelního prostoru centruje míč do vápna k zadní tyči, tam vyhrál hlavičkový souboj hráč Višňové, ale brankář Němec si s tím poradil. My jsme se dočkali první slibnější akce až ve 43. minutě, kde Coufal získává míč na soupeřově půlce, přihrává volnému Mazánkovi, ten z první posílá ulici na Kozáka do velkého vápna, ale byl dostatečně bráněný na to, aby si mohl střelu lépe připravit a tak jeho pokus k zadní tyči končí metr vedle. O minutu později zahrozila Višňová, přesněji Michálek tvrdou střelou z velkého vápna, ale naštěstí přímo na Němce, který míč vyráží. Končí první půle, která byla z naší strany jedna z nejhorších. Nevyhráváme osobní souboje, hlavně hlavičkové, nepřihrajeme si, máme pouze jednu šanci a z kopaných rohů nebylo absolutně nic. Míč byl více ve vzduchu, než na zemi.

Začala druhá půle a my hned ve 47. minutě máme k dispozici přímý kop z 20 metrů. Do míče se opřel Stýbal, rána sice tvrdá, ale netrefila bránu. Nadále se hraje mezi vápny, hra obou mužstev podobná jako v první půli, prakticky bez šance, fauly, nakopávání. Až v 60. minutě byla velká šance od hostí, kde Bubla dostává do vápna přihrávku, kterou zpracovává a svou střelou trefuje tyč. Další velká šance a i gól padl v 70. minutě, Milan Mazánek centruje z půlky hřiště míč za obranu, která zaspala, na Michálka. Ten je stíhaný Tomášem Mazánkem, ale je příliš daleko a tak proti němu vybíhá ještě brankář Němec, který je u míče o metr pozdě a tak Michálek ho lobem přehazuje a Višňová vede 0:3. Náš herní projev se nadále nemění a tak je to bída a utrpení.  Náš otřesný výkon zpečetil Pikous v 90. minutě přímým kopem z 20 metrů, obstřeluje zeď na zadní tyč a je z toho gól, 0:4. Rozhodčí poté ukončuje zápas.

Je nepochopitelné, jak se za týden může změnit náš herní projev. Z Pěnčína, kde se nevyhrává dostaneme doma lekci snad ve všech směrech. Neměli jsme pořádně jedinou šanci, krom standartky bez střel na bránu, hrajeme vzduchem i přes znatelnou výškovou převahu soupeře. Obecně to byl pro nezaujatého diváka spíše kopaná, než fotbal, ale Višňová vytěžila z minima maximum. Musíme tohle hodit za hlavu a příští týden v Lomnici bodovat, abychom se více vzdálili spodu tabulky.

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Dneska jsme propadli ve všech činnostech. Nejvíce mě mrzí, že jsme se absolutně soupeři nevyrovnali v nasazení, bojovnosti a agresivitě. Takhle se derby prostě nehraje. Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. Věřím, že dnešní žalostný výkon napravíme příští týden v Lomnici nad Popelkou.