6. kolo, sobota 09.09.2023, 10:30

Slovan Frýdlant ATJ Spartak Chrastava

0:2 (0:0)
Redakce |

Slovan Frýdlant A - TJ Spartak Chrastava

V sobotním zápase jsme nestačili na nováčka soutěže Spartak Chrastava.

Rozhodčí: Klement Martin – Smoleňák Jakub, Daniel Matěj

Diváci: 200

Stadion: Tráva Frýdlant

Komentář

Utkání bylo vyhrocené již od Začátku zápasu, kde se v prvních 10 minutách předváděly nevybíravé zákroky z obou stran. První poločas nebyl vůbec divácky atraktivní, jelikož ani jeden z týmů nechtěl hrát. My v obranném bloku a Chrastava s velkým množstvím přihrávek v obranné řadě. Soupeř byl více na míči, ale prakticky to k ničemu nevedlo.

V druhém poločase se obraz hry pro diváka o trochu zlepšil. Byly vidět i nějaké šance. Do první se dostal kozák, kdy byl v běžeckém souboji o pár centimetrů dále než brankář Plechatý, který nakonec dokázal dostat míč do bezpečí. Do druhé a to vyložené šance se dostal Štrbák, který po úniku z boční strany pouze trefil brankáře Plechatého. Po zásluze přišel trest. V 70. minutě se dostal do šance Beneš a ten už se bohužel nemýlil. O dvě minuty později to vypadalo ještě hůře. Po chybě v komunikaci Coufala a Adamce fauloval první zmiňovaný Jelínka a vyfasoval druhý žlutý kartonek, po kterém se musel předčasně pakovat do sprch. V oslabení jsme si nic výrazného nevytvořili a při hře na riziko jsme mohli inkasovat další góly. První šanci Beneše vychytal parádním zákrokem Zajíček. Druhou šanci  skluzem zablokoval Bartoš, ale k naší smůle se míč odrazil přímo na nohu Wagnera, které už neměl problém míč dopravit do brány.

Další z řady nekoukatelných zápasů, který jsme předvedli. Netěší nás ani impotentnost v zakončení, která nás doprovází od začátku soutěže. Své jméno můžeme očistit již tento týden proti VTJ Rapid, kde se ovšem budeme muset obejít bez zkušeného Coufala.

FK Velké Hamry - Slovan Frýdlant A

Tentokrát jsme vyrazili do Velkých Hamrů, které jsou na 3. místě tabulky. Zázrak se bohužel nekonal.

FK Krásná Studánka - Slovan Frýdlant B

Naše rezerva porazila poslední Krásnou Studánku a získala velmi důležité 3 body k záchraně v Okresním přeboru.

Sportovní klub S.K. RASPENAVA - Slovan Frýdlant C

Bohužel v druhém kole nadstavby jsme podlehli Raspenavě.