7. kolo, sobota 21.09.2024, 10:30

Slovan Frýdlant ATJ Spartak Chrastava

2:3 (1:2)

Slovan Frýdlant A - TJ Spartak Chrastava

Áčko doma opět padlo, jako by nám nový stadion nosil smůlu. Zápas jako přes kopírák. Máme více šancí, neproměníme penaltu, dostaneme velmi laciné góly.

Rozhodčí: Neugebauer Michal – Daniel Matěj, Smoleňák Jakub

Diváci: 92

Stadion: Tráva Frýdlant

Tentokrát jsme na domácím stadionu přivítali tým z Chrastavy, který byl na tom bodově velmi podobně, takže jsme očekávali vyrovnané utkání. Jako vždy jsme do utkání vstoupili dobře. Hned v 8 minutě jdeme do vedení. Štrbák přihrává Rydvalovi, který kličkou překonal obránce hostí, střílí z úhlu, brankář Plechatý míč vyráží přímo na volného Coufala, který bez potíží dává gól. V 18. minutě jsme měli opět velkou šanci. Ptáček dostává centr do běhu, míří si to z křídelního prostoru směrem k bráně, před brankařem přihrává nabíhajícímu Coufalovi, ale ten nebyl dost dlouhý, aby trefil míč do odkryté brány. Jak se říká, nedáš, dostaneš. Z naší akce šla Chrastava směrem dopředu, míč letěl vzduchem k našim obráncům, kteří si špatně přihráli míč a tak Hořák, byť bráněný Štrbákem, běží z boku na našeho brankaře. Střílí ne zrovna prudkou střelu na zadní, ale náš brankář Ral přesto nedokázal zareagovat včas a míč je v naší síti, 1:1. Vedení nám klasicky dlouho nevydrželo. Dál se hrál vyrovnaný zápas plný kombinací a náběhů za obranu, obě mužstva si vytvořila slibné šance, ale neměla gólový charakter. Vlastně ani náš druhý inkasovaný gól ve 38. minutě nebyl z gólové šance, přesto míč skončil v naší síti. Útočník hostí Devátý se zmocňuje míče na půlce, jedním dotekem přehazuje naši obranu, ale je stíhán nadále Capuličem. Ve velkém vápně zasekává míč a levou nohou posílá na naši bránu „střelu“, které trvalo týden, než dorazila k našemu brankáři, který opět velmi pozdě reaguje a míč mu projede pod rukama a my tak prohráváme 1:2. Pozitivní je, že i přes takový gól naše mužstvo neztratilo tempo a snažilo se s výsledkem něco udělat, ale do konce poločasu se to už nepodařilo.

Druhý poločas začal slibně. Ve 47. minutě si křikne o míč Štrbák, který je v náběhu a Mazánek mu ho ihned ulicí posílá, Štrbák sám před brankařem volí správně přehození, sice se mu to podařilo, ale míč končí pár centimetrů vedle tyče. V 51. minutě nastřeluje Chrastava míč za naši obranu, ale míč zpracovává Bartoš, který hlavou přihrává našemu brankáři Ralovi, který to má přeci jen trochu daleko. Běží tedy k míči, stejně tak hráč hostí Devátý. První byl u míče Ral, který ho chytá do koše, o vteřinu později dobíhá Devátý, který se v té rychlosti nestačil plně vyhnout a došlo ke srážce. Z opakovaného záběru nedokážeme objektivně posoudit, jak závažný zákrok to byl. Určitě nebyl záměr Devátého dojet našeho brankaře. Názory se různí dle úhlu pohledu, ne jen kdo je koho fanouškem. Každopádně Devátý přepadává přes Rala a sudí vytahuje rovnou červenou kartu. Před námi je nyní 40 minut hry proti 10. Chrastava se logicky stáhla do defenzivního bloku, který se nám nedařilo prolomit. Šance jsme měli, ale výsledné střely nedělali brankaři hostí problémy. Dokonce jsme vystřídali naše defenzivní hráče a nahradili je útočníky, šli jsme do plného útoku. Byly chvíle, kdy bylo na ofsajdové lajně připraveno na náběh 5 našich hráčů. Bohužel často byli dost pasivní, a tak rozehra směrem dopředu nám pokulhávala. V 74. minutě má Chrastava k dispozici rohový kop, jedna z mála akcí, kterou druhý poločas měla. Brankář Ral vyráží míč na velké vápno, kde byl nehlídaný Řezka, který z první střílí a dává gól, poměr hráčů byl 8 vs. 4, přesto se našel opět nehlídaný hráč. Tyto akce jsou jak přes kopírák. V 89. minutě jsme dostali k dispozici pokutový kop, který si vzal na starost Marián Kobr. Střela nebyla špatně mířená, měla i razanci, ale bohužel brankář Plechatý tam byl a tak míč vyráží. Jedná se už o 3. neproměněnou penaltu v této sezóně! Ve 3. minutě nastavení jsme si ještě málem dali vlastní gól. Po levém křídle běží Chrastavský hráč Šupol, který centruje před naší bránu, centr se mu nepovedl a tak míč letí do rukou brankáře Rala, který místo koše na rukama snaží míč pouze zbrzdit, ten se od něj odráží přímo do tyčky a ven. Tento zákrok potvrzuje, že náš brankář neměl svůj den. My jsme nakonec vstřelili gól ve 5. minutě nastavení, přesněji Láďa Kobr, který střelou z malého vápna snižuje na 2:3, ale to už byl jen kosmetický efekt, protože po vstřelení gólu rozhodčí ukončil zápas.

Závěrem je potřeba zmínit, že jsme neodehráli špatný zápas. Bohužel dnes se nedařilo našemu brankaři, jindy to jsou obránci, jindy zas útočníci. Stále nás trápí špatná koncovka, opakovaně neproměněná penalta a dostáváme velmi laciné góly. Nechybí nám moc a zápasy budou mít opačné skóre. Realita je ale taková, že máme ze 7 zápasů pouze 5 bodů, což stačí na předposlední místo a vršek tabulky se nám pomalu ale jistě vzdaluje. Příští zápas hrajeme v Košťálově, kde jsme na jaře jako v jednom z mála zápasů bodovali, tak snad se naši hráči chytnou za hlavu a přivezou nám nějaký ten bod.

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Další zápas jako přes kopírák. Neproměňujeme šance, včetně pokutového kopu a děláme hrubé individuální chyby. Poztráceli jsme zbytečně už spoustu bodů, musíme to už konečně zlomit. Další příležitost máme příští sobotu, kdy zajíždíme do Košťálova.

FC Lomnice nad Popelkou - Slovan Frýdlant A

Áčko bohužel i přes sympatický výkon přijíždí z Lomnice s prázdnou.

TJ Jiskra Dolní Řasnice - Slovan Frýdlant C

Céčko bohužel nestačilo na lídra tabulky.

Slovan Frýdlant A - TJ JISKRA Višňová

Áčko absolutně nezvládlo derby a po našem hrozném výkonu nás Višňová porazila 0:4.