12. kolo, sobota 21.10.2023, 10:30

Slovan Frýdlant AFK Velké Hamry

3:2 (0:2)

Slovan Frýdlant A - TJ Velké Hamry B

Po utkání ve Višňové nás čekal další velice těžký zápas. Do Frýdlantu totiž zavítal aktuálně třetí tým tabulky - Velké Hamry B.

Rozhodčí: Vrabec Hynek – Trojan Michal, Zlatník Jakub

Diváci: 120

Stadion: Tráva Frýdlant

Zápas jsme začali strašidelně. Hned ve čvtrté minutě šli Hamry do vedení. Dlouhý míč přeletěl Láďu Kobra, míč zpracoval jeden z hráčů hostí a předložil ho Mazánkovi na hranici penalty, který míč s přehledem poslal pod břevno naší branky. Ve 23. minutě jsme pustili Hamry do dvougólového vedení. Po námi zahraném rohovém kopu se k dlouhému odraženému balónu dostal Hanzlíček, který si nejdříve poradil s Jelínkem, následně se pokusil Prostřelit Zajíčka, který jeho provní pokus zlikvidoval, bohužel na dorážku byl už krátký. Hanzlíček druhou střelou protlačil míč do sítě i skrze bránícího Bartoše, který si střelu srazil do vlastní brány. Následně jsme pokračovali ve špatném bránění a do hry jsme se dostávali velice sporadicky. Když už jsme vybojovali nějaký míč, rázem jsme ho rychle ztráceli. Pouze ve dvou případech se nám povedlo vyvézt míč po lajně, ale ohrožení branky z toho nebylo.

V kabině po tomto výkonu nelétala je slova mládeži nepřístupná, ale i drobné předměty. Udělaly se drobné změny v sestavě a cílem bylo hrát více nahoře s vysokým pressingem. Slovan do druhé půle nastoupil jako vyměněný. To samé se dalo říct také o rezervě Velkých Hamrů, která si jistě myslela, že už se v zápase nemůže nic stát. Opak byl pravdou. V 60. minutě vybojoval dlouhý míč Kozák, Předal ho před vápnem Stýbalovi. ten hledal nabvíhajícího Šindeláře, kterému míč bohužel o chloupek utekl a zahnal ho k rohovému praporku. Šindelář následně nacentroval zpátky do vápna, kde se k propadlému míči dostal opět Stýbal, který parádním obstřelem nedal Masaříkovi šanci. Hned minutu na to mohli v obrovské příležitosti navýšit svoje vedení. Situaci dva na osamoceného brankáře Zajíčka trestuhodně zahodili a nabídli nám tak možnost srovnání. To se také stalo. Rohový kop Stýbala dostal do branky kolenem Jindřich Novák - 2:2. V 75. minutě si Kozák poradil se dvěma obránci a dokázal nacentrovat na hranici malého vápna, kde svou šanci neproměnil Tomáš Mazánek, u odraženého míče byl první Stýbal, kterého srazil k zemi nešťasatně vybíhající Masařík a kopala se penalta. K té si opět stoupnul Adamec, který jí bez nervů proměnil a csaplárova past byla dokonána. Do konce zápasu se hosté snažili tlačit, ale bohužel marně. Frýdlant svou vysokou aktivitou nedovolil opařeným hostům už nic a tak mohly vypuknout vítězné oslavy.

Tento týden se utkáme s favorizovaným Hrádkem, který vévodí tabulce a nečeká nás tak vůbec nic lehkého.

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): My jsme odehráli velmi špatný první poločas. Chybělo nasazení,bojovnost a navíc jsme udělali dvě školácké chyby a nabídli soupeři dvoubrankové vedení. V poločase proběhla v kabině malá bouřka a ve druhém poločase jsme předvedli zcela jiný výkon a podařilo se nám utkání otočit. Za druhý poločas si hráči zaslouží pochvalu a uznání. Otočit zápas proti kvalitnímu soupeři má pro nás velkou hodnotu. Jsme samozřejmě spokojení. Příští týden se představíme na půdě rozjetého Hrádku nad Nisou, kde můžeme jen získat.