Naše béčko po týdnu volna, kdy se nesešlo k výjezdu do Vesce, v sobotu přivítalo v boji o dno tabulky béčko Krásné Studánky.

Rozhodčí: Vlček Miroslav – Stable Emil, Kubíček Vít

Diváci: 80

Stadion: Tráva Frýdlant

Domácím chyběl Němec, který si odpykává trest z minulého týdne z Višňový, a Pleskač, který dostal volno z rodinných důvodů, když měl trenér Tomášek k dispozici 16 hráčů včetně pomoci z "A" v podobě Kukly, který se vrací po zranění.
Že se jednalo o souboj mužstev ze spodních příček, bylo vidět na první pohled, neboť hra postrádala tempo a byla spousta nepřesností na obou stranách, ale i přesto byl domácí celek ten aktivnější a snažil se něco vymyslet, což se moc nedařilo a hosté hrozili z protiútoků, které však díky nekvalitě končily pouze jako náznaky šancí. Jedinou situaci v prvním poločase, kterou musel vyřešit mladičký gólman Frýdlantu Mauer, byla razantní střela z nějakých 25 metrů. Frýdlant, ikdyž měl většinu času míč na svých kopačkách, si dokázal vytvořit pouze pár šancí, ovšem zakončení Bárty skončilo buď u zámku nebo až skoro na rohovém praporku a mladičkého Ptáčka vychytal tváří v tvář zkušený hostující bránkář Jirák. Do druhého poločasu udělal lodivod domácích jednu změnu a místo kanonýra Stránského poslal na hřiště Buřitu, což se na konci zápasu projevilo jako zásádní věc.
Prvních 15 minut druhého poločasu se nesl ve stejném duchu jako ten první, až do 60. minuty, kdy po závaru ve vápně domácích Mourek zalehl míč a rozhodčí odpískal penaltu pro hosty, kterou Novák proměnil ranou doprostřed brány. Tomášek měl téměř okamžitou reakci a na hřiště poslal Faka a Mauera k oživení hry. Obraz hry zůstal nadále stejný jen s tím rozdílem, že hosté pouze bránili a domácí snahy končily většinou na velkém vápně soupeře. Až v 86. minutě Heinzlův centrovaný míč vyrazil gólman hostů k Buřitovi, který mu ho vrátil nechytatelně k pravé tyči a srovnal na 1:1. Poté Frýdlant opravdu zapl a hnal se za vítězstvím. Nejprve Buřita orazítkoval břevno z trestného kopu, poté, k překvapení všech, z přesného centru Pemla poslal hlavou míč za záda bezmocného Jiráka na 2:1 a vše mohl završit sřelou zpoza vápna, ovšem nabízenou šancí pohrdl a skóre zůstalo nezměněné a domácí tím utrpěli povinnou výhru v záchranářském boji.
Další týden zavítá béčko na hřiště nedalekých Hejnic, kde se porve o další body se sousedem z tabulky.