Rozhodčí: Vlček Miroslav – Cerman Lukáš, Gajdács Jan

Diváci: 150

Stadion: Tráva Frýdlant

Komentář

Oba celky nastoupily vesměs bez posil z áčka a doplněny tradičně mladými hráči z dorostu. V našem dresu se ukázalo během zápasu dokonce 5 dorostenců a první minuty si odbyla i nová posila Václav Schmidt. Utkání začalo opatrně, hosté hráli více na míči, ale v koncové fázi jim chyběla přesnost. My vyčkávali a hráli ze zajištěné obrany. Dvě větší šance jsme si dokázali za první poločas vytvořit. Obě měl z levého kraje zálohy na svědomí mladý Fako. První střelu mu hostující Pikous chytil, při druhé hosty zachránilo břevno. Višňová se za první poločas dostávala více než my do pokutového území soupeře, všechny šance hostů jsme ale dokázali disciplinovaně odbránit nebo střely zblokovat. Největší šance hostů přišla při větším tlaku těsně před koncem poločasu. Dobrovodský v souboji generací 1 vs 1 na našeho gólmana nevyzrál. Sedmnáctiletý Mauer se mu vrhl pod nohy a míč skončil v zámezí. V poločase svítilo tedy na světelné tabuli nerozhodné skóre 0:0. Na první gól si museli diváci počkat do 55.minuty, bohužel padl do naši brány. Z levé strany dokázal jeden z hráčů Višňové prostrčit míč na přední tyč. Gólman Mauer si vybral jedinou slabší chvilku v utkání a nezkušeně míč pouze vyrazil přesně před Dobrovodského. Ten se nemýlil a vstřelil jedinou branku utkání. I přes inkasovaný gól jsme věřili, že z tohoto zápasu můžeme ještě brát body. Pleskačovu hlavičku z rohu ale jeden z obránců  odvrátil a Ptáčkovu slabou střelu na první tyč si golman hostů pohlídal. Štrbák pak v 70. minutě mohl navýšit náskok Višňové. Mauer ale jeho hlavičku z metru reflexivně vyrazil nad. Ani náš šestigólový útok z posledního utkání Stránský-Buřita se tento zápas nedokázal proti dobře organizované obraně prosadit. Višňovský B-tým si tedy odváží 3 body za úzkou výhru 1:0. Prohra v derby nás mrzí a nedělní venkovní utkání v Bílém Kostele budeme chtít zase bodovat.