3. kolo, sobota 24.08.2024, 10:30

Slovan Frýdlant BTJ Sokol Doubí

3:1 (0:1)

Slovan Frýdlant B - TJ Sokol Doubí

První domácí zápas naše rezerva nakonec zvládla po výborném druhém poločase a tak zůstávají 3 body doma.

Rozhodčí: Pasichnyi Tymur – Rympler Roman, Bukvička Dušan

Diváci: 40

Stadion: UMT č.1 Frýdlant

V prvním domácím zápase jsme přivítali soupeře z Doubí, kterého jsme posledně porazili 7:1 a tak jsme určitě chtěli znovu bodovat. V 7. minutě jsme poprvé zahrozili, Fako dostává míč na úrovni vápna a má prostor ke střele, která ale mířila přímo doprostřed a tak brankář Šimek vyráží. V 19. minutě Heinzl z podobné pozice střílí, ale těsně nad branku soupeře. Krom těchto 2 akcí jsme si prvních 30 minut nevytvořili nic. Naše hra byla ve znamení spousty nepřesných přihrávek, prohraných osobních soubojů, Doubí je momentálně lepším týmem. To se potvrdilo ve 28. minutě. Soupeř hází aut do našeho vápna na kopačky Hruboně, který byl sice hlídaný našim obráncem Pleskačem, ale bohužel se dokázal uvolnit a tak nekompromisně zavěšuje tvrdou střelou přímo po břevno a my prohráváme 0:1. Po vstřeleném gólu se naše hra ještě zhoršila snad ve všem. Nedokážeme si vytvořit šanci, jedna ztráta míče za druhou včetně již zmíněných nepřesných přihrávek. První poločas nebylo moc na co koukat.

Druhý poločas nezačal slavně, kdy si hned ve 46. minutě soupeř vytvořil 2 velké šance, ale brankář Votava kryje a drží nás ve hře. Naše hra se začíná pomalu zlepšovat, hlavně v útočné fázi, začínáme si z brejků vytvářet slibné šance. Např. v 54. minutě Fako posílá krásný centr do vápna, soupeř hlavičkuje přímo na nohu Válka, ten neváhá a střílí, bohužel těsně nad bránu. V 62. minutě jsme se ale dočkali. Akce sice nezačala slibně, Peml ztrácí míč na úrovni vápna a soupeř pálí. Brankář Votava vytáhl z rukávu krásný zákrok a odměnou nám byl brejk, který započal na kopačkách Gondy. Ten posílá okamžitě míč za obranu rozběhlému Fakovi, který běží přímo na bránu, klička gólmanovi a s klidem do prázdné vyrovnává na 1:1 (Koza takhle se to dělá :D). Po vstřeleném gólu se hra změnila, jako kdyby byl na place úplně jiný tým. Vytváříme si dobré šance, máme k dispozici několik rohů. V 66. minutě kopeme roh na zadní tyč, kde byl připravený Peml a hlavou posílá míč obloukem přes gólmana a všechny obránce nechytatelně k zadní tyči, vedeme 2:1. Další slibné akce jsme se dočkali v 77. minutě, opět míč za obranu Pemlovi, ten ale špatně zpracovává, nakonec centruje k zadní tyči, kde trestuhodně naši 2 hráči míč minuli. Po těchto šancích věříme, že můžeme zápas dotáhnout do vítězného konce. Od 80. minuty přeci jen se Doubí probudilo a chtělo zápas vyrovnat, vytvořili si pár šancí, naštěstí žádná neskončila gólem, obecně začala být hra trochu ostřejší. V 89. minutě jsme viděli červenou kartu, přesněji Gonda, který neudržel nervy na uzdě a po nadávkách na rozhodčího byl vyloučen. V nastavení jsme měli k dispozici ještě jednu akci. Vházíme míč do vápna, soupeř vykopává, ale jen na Faka, který si jednou kličkou obhodil soupeře a krásnou střelou nás posílá do vedení 3:1.

Opět nám naše rezerva, stejně jako ve Vratislavicích, ukázala 2 naprosto rozdílné poločasy. Na první se nedalo koukat, druhý bylo jiné kafe. Pokud se budeme držet výkonu z druhého poločasu, určitě můžeme pomýšlet na vyšší příčky, než v minulé sezóně.

Slovan Frýdlant B:

J. Kubát (trenér Slovanu Frýdlant): Za tři body jsme moc rádi. Určitě těžké utkání, chybělo nám několik hráčů, měl jsem z toho trochu obavy. První poločas to nebylo ono, dostali jsme góla po obtočení hráče soupeře v našem vápně.
Na míči jsme byli sice lepší, ale hodně jsme ztráceli balóny ve finální a předfinální fázi.
Druhý poločas jsme výsledek otočili. Řekl bych, že soupeř odpadl směrem dozadu a dostávali jsme se do brejkových situací.
Klukům děkuju za celkově odmakanej zápas. Je to sice jeden zápas, ale máme se od čeho odrazit. Doufám, že se v našem Béčku po letech blýská na lepší zítřky. Je to hlavně o sebevědomí. Kluci na to rozhodně mají.