Slovan Frýdlant BTJ Sokol Doubí

6:3 (3:2)
Redakce |

Slovan Frýdlant B - TJ Sokol Doubí B

Sobotní odpolední utkání bylo poznamenáno utkáním A týmu soupeře, které zajíždělo do Semil a tak šanci dostali mladší.
Naše béčko dostálo taky několika změn, Buřita se posunul do útoku a mladičký Mauer dostal šanci v záloze.

Rozhodčí: Kubíček Vít – Hekele Josef, Exner David

Diváci: 35

Stadion: Tráva Frýdlant

Komentář

Béčko bylo od začátku tím týmem, které bylo aktivnější a diktovali tempo hry, ve 3. a v 8. minutě se prosadil domácí kanonýr Stránský, který se úspěšně vrátil po zranění achilovky a ukázal svůj um - 2:0. V 9. minutě Lukáš Soukup z hostujicího týmu vykřesal jiskru naděje pro hostující tým a snížil - 1:2.
Od té doby se béčko tak nějak hledalo, dobře držel balon v útoku Buřita, a hra béčka se také opírala o druhého útočníka Stranského, určitou kvalitu předváděl také dorostenec Mauer a na kraji Fako. V obraně mělo béčko problémy, kdy obranná čtveřice posílená o hráče z A týmu Bartoše, ve složeni Bartoš, Peml, Tichý, Bárta měla velké problémy s útočníky Doubí B. Toho dokázal ve 33. minutě využít opět hostující Soukup, který využil zaváhání domácí obrany a vyrovnal tak skóre - 2:2. Už to vypadalo, že se půjde na poločasovou přestávku ze nerozhodnutelná stavu, avšak ve 42. minutě rozhodčí odpískal přímý kop pro domácí, kterého se ujmul Buřita, který střelou přes zeď nedal brankáři šanci - 3:2. A tím ukončil první poločas, kdy šťastnější týmem bylo frýdlantské béčko.
Začátek druhého poločasu byl opatrnější, oba týmy spíše vyčkávaly, ale aktivnějším týmem byli domácí, který byl aktivnějším a lepším týmem. V 66. minutě udělal dobrý náběh střídající Manych, který se dostal za obranu s v samostatném útoku byl faulován hostujícím obráncem. Rozhodčí nekompromisně ukázal na penaltový puntík. Rozehrání pokutového kopu se ujmul střelec již dvou gólů Stránský. Z penalty nedal brankáři hostí žádnou šanci, takzvaným Panenkovským lobem s přehledem překonal brankáře a upravil skóre - 4:2. Domácí již kontrolovali hru a hosté neměli příliš co nabídnout fanouškům okresního fotbalu. Hned v 67. minutě svůj čtvrtý gól v zápase dal Stránský, který se tím dostal do boje o čelo tabulky střelců okresu a řekl si možná i o nominaci do A týmu. Ke konci zápasu, kdy stále lepším týmem byl celek z Frýdlantu přišla situace, kdy kolem vápna dostal příležitost ze standardní situace Buřita, již jednou v dnešním utkání ukázal, že tyto situace umí. V 86. minutě se Buřita zkušeně postavil k rozehrání přímáku, a ze dvou kroků uklidil míč na zadní tyč - 6:2. Ve stejné minutě, tedy v 86. minutě přišlo snížení hostů, kdy hostující Hruboň snížil - 6:3. V samotném závěru se nestalo nic podstatného a tak náš B tým získal v domácím prostředí důležité 3 body.

Ohlasy

Slovan Frýdlant B:

Z. Tomášek (trenér Slovanu Frýdlant B):Oproti minulému utkání nastalo několik změn, kdy přišel hlavně Mauer do středu zálohy a celkově rozhýbat hru našeho týmu. Jsem rád , že jsme odčinili výkon z minulého utkání a konečně jsme zahráli, tak jak bych si představoval. Samozřejmě nějaké chyby tam byly, ale hrajeme okres, tak se to dá očekávat. Jsem rád, že Stránský po zranění se prosadil Stránský a tím získal nějaké sebevědomí do dalších utkání. Mladí hráči budou dostávat další příležitosti a doufám, že budou převádět to co dnes.