Rozhodčí: Honzejk Tomáš – Rympler Roman, Bukvička Dušan

Diváci: 53

Stadion: UMT č.1 Frýdlant

Komentář

Béčko přivítalo na umělé trávě tým z Bílého Kostela nad Nisou, se kterým nemáme nejlepší bilanci. Od první minuty měl zápas svižné tempo. Hned v 6. minutě nás poslal do vedení Schmidt, který zpracoval míč na středu hřiště, přihrál směrem dopředu Krišalovi, ten mu vrací míč na úroveň velkého vápna a Schmidt s přehledem střílí k zadní tyči a vedeme 1:0. Až do cca 25 minuty jsme lepším týmem, dobře kombinujeme, neděláme zbytečné chyby, dostáváme se do šancí. Soupeř je naopak úplně bez šance. Ve 27. minutě jsme trestuhodně zahodili gólovou šanci. Mauer přihrává Heinzlovi po lajně, ten centruje na úroveň malého vápna, kde byl naprosto osamocený Fako, který i z tak malé vzdálenosti přestřeluje branku vysoko nad. Ve 35. minutě dostal Bílý kostel možnost standartky. Centrují míč do našeho vápna, kde byl naprosto nehlídaný Černý, který měl dostatek času nasměrovat míč k tyči a vyrovnává na 1:1. Byla to první akce Bílého Kostela a ihned využita, škoda. Do konce první poločasu se už hra vyrovnala, naše tempo lehce opadlo, naopak Bílý Kostel přidal.

Od žačátku druhého poločasu až do 60 minuty hra navázala na konec prvního poločasu. Obě mužstva si vytvořila slušné šance, ale žádná neskončila gólem. Bohužel v 63. minutě už nám nevyšla ofsajdová past při přihrávce do běhu, kdy naši obránci zbytečně čekali na praporek rozhodčího (ofsajd) při přihrávce soupeře do běhu za obranu, takže Valdhans si udělal o to větší náskok při sprintu a svou šanci využil. Dává gól a posílá Bílý Kostel do vedení 1:2. Nadále nehrajeme špatný zápas, ale je vidět, že naše tempo rozhodně není jako v prvním poločase, trochu více ze hry má Bílý Kostel, i když také si vytvoříme šance. Bohužel v 75. minutě po výkopu od gólmana ztrácíme míč na středu hřiště, soupeř jednou přihrávkou za obranu posílá Sedlmajera do samostatného úniku a ten se nemýlí a zvyšuje náskok na 1:3. Po tomto gólu jsme přidali na obrátkách a snažíme se dohnat manko. Dokázali jsme vstřelit gól, ale až v 90. minutě, kde Peml dostal míč do běhu po lajně, ten zasekává a přihrává Heinzlovi, který okamžitě pálí na bránu, brankář hostí Martínek míč vyráží přímo na Kubáta, který akci zakončuje gólem.

Naše Béčko i přes prohru zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Je vidět od začátku sezóny stoupající trend ve všech směrech. Nikdo neudělal vyloženě fatální chybu, naopak několik hráčů ukázalo, že se chtějí porvat o dobrý výsledek. Rozhodně se bylo na co dívat.

Ohlasy

Slovan Frýdlant B:

M. Stýbal (trenér Slovanu Frýdlant): Do zápasu jsme vstoupili velmi sympaticky, kdy jsme prvních 30 minut soupeř nepustili téměř za půlku soupeře a hned na začátku utkání jsme se dostali do vedení zásluhou dobře hrajícího Schmidta. Bohužel jsme neproměnili dalších několik slibných šancí a soupeř z jediné standardky ve 35. minutě srovnal a to nás položilo. Na dobrý výkon jsme již nedokázali navázat a druhý poločas byl v režii hostů, kteří dokázali zápas otočit. V poslední desetiminutovce jsme se dostali do souvislejšího tlaku, ale kontaktní gól na 2:3 přišel příliš pozdě. Soupeř byl k poražení, ale naše neefektivita a nedůraz při bránění vedl k tomu, že jsme opět ztratili všechny body.