Béčko hostilo v prvním jarním domácím zápase rezervu Bílého Kostela.

Rozhodčí: Kadlec Lukáš – Lexa František, Tománek Michal

Diváci: 40

Stadion: Tráva Frýdlant

Béčko hostilo v prvním jarním domácím zápase rezervu Bílého Kostela. Soused z tabulky po podzimní části vstoupil do jara o poznání lépe než naše béčko, neboť před týdnem vyhrál pohodlně 6:3 s Machnínem.
Aktivnějším týmem po úvodním hvizdu rozhodčího byli hosté z Kostela, ale paradoxně první šanci zápasu měl domácí Pleskač po rohu, kdy hlavičkoval nikým neatakován na malým vápně, ale své šance se zalekl a netrefil bránu. Obrana béčka vydržela odolávat až do 23. minuty, pak dobře chytajícího Němce prostřelil Lochman a skóre na rozbité světelné tabuli se hnulo na 0:1. Obraz hry zůstal nadále stejný, lepším týmem na míči byli hosté a dokázali si vytvořit pár šancí, ale všechny ztroskotaly v rukavicích Němce. Poločas tedy skončil jednogólovým náskokem hostů.
Trenér Tomášek v poločase neudělal žádnou změnu, jen ještě v průběhu prvního poločasu musel nuceně vystřídat Pleskače, který zranil sám sebe a nešťastně si zlomil prst na noze.
Domácí se nechtěli nikam hnát, poctivě bránit a čekat na svoji šanci, ovšem do tohoto plánu hodil vidle opět Lochman a v 50. minutě dal na 2:0 pro hosty. Poté béčko chtělo zapnout, ale žádnou šanci si nevytvořilo a jediným ohrožením brány byla střela Buřity z přímáku z nějakých 30m a dobře trefená rána orazítkovala pouze břevno a poté Ptáček nezvládl dorážku. Zápas skončil v 65’, kdy Lochman uzavřel hattrick a i snahy béčka s výsledkem něco udělat a zbytek zápasu se nesl v režii hostů, kdy si mohli dělat prakticky cokoliv. Konečný výsledek 0:6 je ještě celkem mírným výsledkem po průběhu druhého poločasu.
Za týden se jede do Dolní Řasnice, kde se bude bojovat o důležité body a snad si konečně nějaký ten bodík připíšeme do tabulky.