3. kolo, sobota 24.08.2024, 17:00

SK Jívan BěláSlovan Frýdlant A

4:2 (2:2)

SK Jívan Bělá - Slovan Frýdlant A

Po rychlém vedení 2:0 přišla studená sprcha a my tak odjíždíme od nováčka soutěže s prázdnou.

Rozhodčí: Fišer Pavel – Čožík Marek, Šťastný Vít

Diváci: 150

Stadion: Tráva Bělá

Na další, již 3. po sobě, venkovní zápas jsme jeli do Bělé, nováček Krajského přeboru. Začátek zápasu byl poměrně opatrný. Obě mužstva spíše kombinovala na středu hřiště, přihrávky za obranu, ale většina akcí nebyla dotažena do konce nebo střely šly mimo branku. Ve 13. minutě nakopáváme z obrany míč dopředu, kde obránce Bělé má problémy se zpracováním míče. Toho využívá Mazánek a presuje ho, podařilo se mu získat míč, který ihned centruje do vápna, kde nehlídaný Stříteský s naprostým přehledem dává první gól utkání, vedeme 0:1. O 3 minuty později jsme si vytvářeli další akci, kde centrujeme míč do vápna soupeře, ale obránce Bělé svou hlavičkou posílá míč mimo vápno, tam ho z druhé vlny sbírá Novák, utíká směrem do vápna, kde byl faulovaný a je nám písknuta penalta. Míč si bere Mazánek, který tentokrát nezaváhal a zvyšuje vedení na 0:2. Dvou brankové vedení nám ale dlouho nevydrželo. Hned v 21. minutě, 2 minuty po námi kopané penaltě Bělá zahrává rohový kop, který byl dlouhý a v ten moment nás neohrožoval. Jenže na druhé straně byl připravený Podzimek, který vrací míč zpět do vápna přímo na kopačky nehlídaného Musílka, který měl dost času na to, aby střelil míč k tyči a snižuje na 1:2. Taková naše klasika, máme více hráčů ve vápně, ale stejně se najde nehlídaný soupeř. Dalších cca 10 minut se nic moc nedělo, za to ve 29. minutě přišla dvouminutovka, která ovlivnila celý zápas. Na středu hřiště má na kopačce míč hráč Bělé Kašpar, který je atakován Bartošem, v blízkosti pozičně jistí Štrbák, který se prakticky neúčastní souboje. Bartoš byl po chvilce obehrán a tak Štrbák jde na pomoc. Nastavuje soupeři nohu, která ho nezasáhla, za to zezadu Bartošova ano. Kašpar využil situace a padá na zem, vynucuje si faul. Rozhodčí v tento moment dává žlutou kartu Štrbákovi se slovy „přeci nedám žlutou stoperovi“. Žlutá karta přijít měla, ale určitě ne tomuto hráči. Z následné standartky, která byla zahrána do vápna si míč spracovává Musílek, který má na zádech Štrbáka. Obehrává ho a míří z velkého úhlu k naší bráně. Kašpar střílí, brankář Němec vyráží opět k němu, ale má to na dlouhou nohu, natahuje se k míči, stejně jako Štrbák. Ze zpomaleného záběru jde vidět, jak Musílek lehce přišlápl nohu Štrbákovi, ale padá na zem „s bolestmi“ a tak nejen, že je písknuta penalta proti nám, ale Štrbák fasuje druhou žlutou kartu a je vyloučen ze hry. Smutné je, že tuto situaci přesně neviděl ani asistent rozhodčího, který mimo jiné po celý zápas předváděl otřesný výkon pro obě strany, včetně se značné dávky arogance k hráčům i fanouškům. Nedá se nic dělat, pokutového kopu se ujímá Vácha a ten vyrovnává na 2:2. Hlavní rozhodčí si nedokázal zjednat na hřišti pořádek a tak začal rozdávat snad za každý nesmysl žlutou kartu. Do konce poločasu se toho už moc nedělo.

Vzhledem k tomu, že nás čekal celý druhý poločas v 10 lidech, trenér logicky změnil rozestavení na 4-4-1, což je limitující na vytváření šancí. Snažíme se tedy uhrát aspoň bod. Prvních 20 minut druhého poločasu jsme si prakticky nevytvořili slibnou šanci, zatím co soupeř ano. Např. v 52. minutě Bělá zahrává rohový kop na přední tyč, kde se míč v rámci hlavičkového souboje dostane takovou svící vysoko nad skrumáž hráčů, ale brankář Němec nedovolil, aby kdokoliv mohl nadále ohrozit jeho branku a tak krásným zákrokem posílá míč nad branku zpět na rohový kop. V 65. minutě vytáhl další zákrok, kde nohou zneškodnil střelu z blízka. Od tohoto momentu se pomalu ale jistě probouzíme a začínáme hrát o něco lépe. Spoléháme se převážně na brejkové situace. V 76. minutě jsme jednu takovou možnost dostali. Bělští obránci si přihrávají na středu hřiště a Rydval svým presingem je donutí k chybě, míče se zmocňuje Mazánek a okamžitě posílá míč za obranu Rydvalovi, ten je ale s míčem pomalejší než obránce a tak nedokázal vystřelit tak, jak by si představoval. Vzápětí se dostáváme do úzkých, brejková situace pro Bělou, ale míč končí nad Němcovou brankou. Vzápětí tedy vykopáváme míč od branky, po pár dotecích se míč dostane ke Stříteskému, ten posílá Faka za obranu do vápna, střílí správně na zadní, ale bohužel míč mine o kousek branku, velká škoda. Celkově od 75. minuty jsme i v 10 lehce aktivnějším týmem. Jenže v 87. minutě přichází studená sprcha. Bělá centruje míč do vápna, skoro až k brankové čáře, odtamtud Bělský útočník vrací na úroveň penalty, kde stál nehlídaný Drobný a musíme uznat, krásným gólem posílá svůj tým do vedení 3:2. Jdeme all in, nakopáváme míče dopředu a snažíme se vyrovnat. Nepodařilo se, naopak Bělá po zahrání standartky do vápna, kde si vybojoval míč Podzimek, zvyšuje na 4:2. Dílo je dokonáno.

Co závěrem. Na jednu stranu nám rozhodčí předvedli podobný výkon, jako minulý rok ve Stráži, kde zajistili obrat domácímu týmu, stejně jako tady. Na Krajský přebor velmi smutné, možná nám bude opět volat svaz s omluvou. Věříme, že v 11 hráčích by byl průběh zápasu úplně jiný. Na druhou stranu, kdybychom hráli svědomitě s méně chybami, nemusela vůbec tato situace nastat a my mohli přivést 3 body. Stalo se, poučíme se a jedeme dál. Příští týden jedeme k dalšímu nováčkovi soutěže, který se zatím prezentuje velmi dobrými výsledky.

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Do utkání jsme vstoupili dobře a relativně brzy jsme vedli o dvě branky. Pak zbytečně ztratíme míč ve středu hřiště a z následného rohového kopu lacino inkasujeme kontaktní gól. Od této chvíle přebírají režii utkání rozhodčí. Ještě do konce prvního poločasu pokutový kop a červená karta na naší straně. Více než šedesát minut jsme dohrávali v deseti a kluci bojovali o bodový zisk. Domácí jsme skoro do ničeho nepustili a sami jsme mohli zvrátit skóre na naší stranu. Zvlášť střela střídajícího Faka volala po brance. Tři minuty před koncem zápasu však inkasujeme, kdy i domácí fanoušci mě upozorňovali, že centr po kterém domácí střílí třetí gól mířil do ofsajdového postavení, pomezní sudí Šťastný se však zvednutím praporku neobtěžoval. Svýmu týmu budu nejvíce vytýkat první inkasovaný gól, tam se to utkání lámalo. Pak už se to těžko hodnotí, ať si to zhodnotí někdo,kdo je zodpovědný za to, že takový rozhodčí pískají nejvyšší krajskou soutěž.

FC Lomnice nad Popelkou - Slovan Frýdlant A

Áčko bohužel i přes sympatický výkon přijíždí z Lomnice s prázdnou.

TJ Jiskra Dolní Řasnice - Slovan Frýdlant C

Céčko bohužel nestačilo na lídra tabulky.

Slovan Frýdlant A - TJ JISKRA Višňová

Áčko absolutně nezvládlo derby a po našem hrozném výkonu nás Višňová porazila 0:4.