1. kolo, neděle 11.08.2024, 10:30

SK Skalice u České LípySlovan Frýdlant A

1:0 (0:0)

SK Skalice u České Lípy - Slovan Frýdlant A

Přesto, že jsme podali opravdu slušný výkon, body z prvního zápasu sezóny nevezeme.

Rozhodčí: Kořínek Lukáš – Havel Tomáš, Šůma Josef

Diváci: 151

Stadion: Tráva Skalice

Na první mistrovské utkání jsme jeli do Skalice u České Lípy, která má každý rok ambice na nejvyšší příčky, takže bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého.

Od první minuty nasadila Skalice svižné tempo, jako je to u ní zvykem a měla více ze hry. My jsme hráli spíše pozičně a čekali na možnost brejku. V 15. minutě přesně taková příležitost nastala. Skalice zahrává signálem rohový kop, míč se snaží dostat na úroveň penalty mezi hráče, ale po pár odrazech a přihrávkách se k míči dostává Stříteský, který okamžitě krásnou přihrávkou posílá do brejku Kozáka a ten běží zcela osamocený na brankaře. Bohužel se mu ho nedaří přehodit brankáře Voseckého a ten kryje jeho střelu. Po této akci jsme dostali chuť si také zahrát fotbal a začali jsme kombinovat a vytvářet si občasné šance, hra se více vyrovnala. Ve 29. minutě přichází situace jako přes kopírák. Skalice zahrává roh, k míči se dostává Stříteský a opět nachází krásnou přihrávkou Kozáka naprosto osamoceného na půlce. Ten neváhá a míří opět úplně osamocený přímo k bráně. Tentokrát udělal kličku brankáři Voseckýmu, tím ho položil na zem a už stačilo v podstatě jen doběhnout s míčem až na brankovou čáru. Bohužel Kozák zbrkle začal střílet svou slabší levou nohou, dal tomu velkou razanci a přestřeluje prázdnou bránu o 2 metry. Naštěstí jsme nezůstali opařeni, naopak, přidali jsme na tempu, šance na obou stranách. Ve 41. minutě nám ale zatrnulo. Na pravém kraji se uvolnil domácí Halbich a přibližně z 25 metrů vyslal jedovatou střelu, která naštěstí jen orazítkovala břevno naší branky. Do konce poločasu to byla rychlá hra stylem nahoru dolu, ale bez branek.

Začátek druhého poločasu byl spíše v režii Skalice. Ta hodně kombinovala a dostávala se často k našemu vápnu, ale bez vyložené šance.  Bohužel jsme při jedné takové kombinaci ve 49. minutě faulovali a domácí měli k dispozici přímý kop z úrovně půlkruhu. K míči se staví domácí Pečenka, obstřeluje zeď a trefuje naši tyč. Míč se však odráží přímo ke Klimentovi, který poslal Skalici do vedení 1:0. Po inkasovaném gólu jsme dostali šanci na vyrovnání v 54. minutě, kde byl ve vápně domácích faulován Kozák,  je nařízen pokutový kop. Míč si bere Mazánek. Když se podíváme na postavení brankáře Voseckého, tak stojí netradičně spíše na levé straně své branky, což asi Mazánka rozhodilo a kopnul míč na onu stranu, což bylo v plánu brankáře domácích a ten s přehledem pokutový kop chytá. Nadále se hrál opět rychlý fotbal nahoru dolu s šancemi, ale oba brankaři s přehledem vše chytali. Posledních 10 minut jsme dokázali vyvinout lehký tlak, ale gól to nepřineslo. Naopak úplně poslední gólovku měla Skalice, když jsme už šli tzv. all in a dovolili jsme tím pádem možnost brejku. Naštěstí se obránci sprintem vrátili zpět a obětavě padali do střel. Rozhodčí po akci ukončil utkání.

Ze Skalice sice neodvážíme body, ale určitě je potřeba říct, že naše A mužstvo v zápase nechalo vše a bylo se na co dívat. Tolik šancí v jednom zápase jsme neměli celé jaro. Bohužel nás trápí stále naprosto mizerná koncovka. Pokud navážeme na tento výkon v dalších zápasech, body určitě budou.

SK Skalice u České Lípy:

Z. Baťka (trenér SK Skalice u České Lípy): Asi se od nás čekalo víc. Přivedli jsme Davida Halbicha a také další nové hráče. Výkon ale nebyl ideální. Zahodili jsme hodně šancí a nakonec jsme mohli výhru ztratit.

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Z výsledku jsme nakonec zklamáni, bohužel my jsme ze svých vyložených šancí včetně penalty nedokázali vstřelit gól a domácí ze svých šancí jeden gól, byť z hraniční ofsajdové situace, vytěžit dokázali. Přesto musím kluky pochválit, hráli jsme, co jsme chtěli, chyběl tomu jen ten gól. Na našem výkonu můžeme stavět a věřím, že v dalším venkovním utkání na hřišti nováčka ze Šluknova už budeme bodově úspěšní.

FC Lomnice nad Popelkou - Slovan Frýdlant A

Áčko bohužel i přes sympatický výkon přijíždí z Lomnice s prázdnou.

TJ Jiskra Dolní Řasnice - Slovan Frýdlant C

Céčko bohužel nestačilo na lídra tabulky.

Slovan Frýdlant A - TJ JISKRA Višňová

Áčko absolutně nezvládlo derby a po našem hrozném výkonu nás Višňová porazila 0:4.