Spravedlivá remíza s nováčkem soutěže.

Rozhodčí: Mrázek Radek – Bartůšek Zdeněk, Brýl František

Diváci: 151

Stadion: Tráva Šluknov

V druhém kole Krajského přeboru nás čekal nováček soutěže SK Šluknov, se kterým máme z minulosti přípravných zápasů pozitivní bilanci a nabuzeni výkonem ze Skalice jsme věřili, že můžeme přivést 3 body.

Od začátku zápasu oba týmy nasadily poměrně svižné tempo a hra byla nahoru dolu, občasné šance, ale neměly gólový charakter. Hra se okolo 20 minuty trochu zklidnila a začalo se více kombinovat. Šluknov se snažil často dloubáky překonat naši obranu, ale zatím marně. Jakmile jsme se my dostali k hranici vápna, zkoušíme střílet na bránu. Ve 28. minutě byl cca 5 metrů před soupeřovým vápnem faulován Rydval a dostali jsme možnost přímého kopu. K míči se staví Mazánek a ten trefuje na první pokus pouze zeď. Míč se naštěstí odrazí opět k němu a jeho druhý pokus už letěl na bránu k tyči, kam brankář Štětkář nedosáhl a tak slavíme gól, vedeme 1:0. Vedení jsme si ale dlouho neužili. Ve 33. minutě Šluknov opět zkouší dloubákem překonat naši obranu, tentokrát úspěšně a po křídle směrem k brance běží Vostrovský, který chtěl pravděpodobně centrovat, ale míč letí obloukem přes našeho brankaře k zadní tyči. Ať už chtěně či nechtěně, míč spadnul do naší branky a vyrovnává na 1:1. Do konce poločasu se hrál kombinovaný fotbal spíše na středu hřiště, trochu bez rychlosti s občasnými střely na bránu, které byly buď blokovány, nebo mířily úplně mimo.

Druhý poločas pro nás začal výborně. Ve 47. minutě posílá do vápna dlouhý aut Štrbák a po jedné teči se míč dostává k Mazánkovi, který s přehledem zvyšuje na 1:2. Po vstřeleném gólu se prakticky na hře nic nezměnilo. Hra je plná kombinace, ale zároveň nepřesností od obou mužstev, vyložené šance prakticky nejsou. Jako kdyby obě mužstva přepálila začátek a poté už nebylo moc síly. V 82. minutě přichází vyrovnávací gól. Šluknov zahrává rohový kop na úroveň malého vápna. Náš Brankář Ral sleduje letící míč a chce ho v mírném výskoku s nataženýma rukama chytit, ale v ten moment se do souboje přidává vysoký domácí hráč Čurgali a hlavičkuje do brány. Sporná situace, těžko říci, jestli měl brankář Ral míč v rukou nebo ne. Každopádně rozhodčí ukázal bez pochybností na střed hřiště, což značí platný gól a my to musíme respektovat. Je to škoda, 2x jsme vedli a 2x nás Šluknov dotáhl. Posledních 5 minut zápasu nabral tempo. V 85. minutě se domácí dostali do samostatného úniku, ale brankář Ral míč chytá. V 89. minutě se nám naskytl přímý kop z cca 30 metrů, ale trefujeme pouze zeď. Hodně nám zatrnulo v 90. minutě, kde po našem odehraném rohu se dostal Šluknov do přečíslení 6 na 2. Naštěstí situaci nevyřešili vůbec dobře a po špatně kopnutém centru přišla nepřesná hlavička, po které míč míří hodně vysoko nad naši branku. V nastavení jsme ještě si stihli vytvořit šanci, kde centrujeme míč do vápna a Capulič hlavičkuje, bohužel těsně vedle. Po této akci rozhodčí ukončil zápas.

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Nesehráli jsme optimální první poločas, ve velkém vedru jsme měli těžké nohy, prohrávali jsme většinu osobních soubojů a nesbírali odražené míče. Přesto jsme po střele zpoza vápna šli díky Mazánkovi do vedení. Domácí do poločasu srovnali pro nás smolným gólem, kdy domácí hráč chtěl patrně centrovat a míč skončil v naší bráně. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, a po zásluze šli do vedení. Vyrovnávací gól jsme inkasovali v poslední desetiminutovce z rohového kopu, kde byl atakován náš brankář. Gól však platil a v hektickém závěru mohli strhnout vedení na svou stranu oba týmy. Je to škoda, dvakrát jsme vedli, ale z celkového pohledu považuji remízu za zaslouženou.

FC Lomnice nad Popelkou - Slovan Frýdlant A

Áčko bohužel i přes sympatický výkon přijíždí z Lomnice s prázdnou.

TJ Jiskra Dolní Řasnice - Slovan Frýdlant C

Céčko bohužel nestačilo na lídra tabulky.

Slovan Frýdlant A - TJ JISKRA Višňová

Áčko absolutně nezvládlo derby a po našem hrozném výkonu nás Višňová porazila 0:4.