10. kolo, neděle 08.10.2023, 10:00

SK Šluknov/SK Velký ŠenovSlovan Frýdlant U17

1:3 (1:1)

SK Šluknov/SK Velký Šenov - Slovan Frýdlant U17

K dalšímu venkovnímu utkání náš dorost zajížděl až do Velkého Šenova, kde své domácí zápasy hraje SK Šluknov.

Rozhodčí: Kořínek Lukáš

Diváci: 31

Stadion: Velký Šenov

Domácí byli od prvních minut aktivnější a důraznější. Vytvořili si i několik šancí, které ale skvěle pochytal Matěj Mauer. My hrozili hlavně z brejků. Velkou šanci měl Sam Gonda, který ale ranou na zadní tyč branku minul. Soupeř se nakonec dočkal v 26. minutě. Odražený balón ve vápně si našel Martin Zbončák a uklidil míč do sítě. Poté se v 39. minutě opět ukázala důležitost našeho kapitána a nejlepšího střelce soutěže, Matěje Ptáčka, který se uvolnil ve vápně a tečovanou střelou srovnal na 1:1. Do poločasu již branka nepadla. V druhém poločase nám pomohlo, že se Fako vrátil na kraj zálohy, kde byl aktivní ve spolupráci s Ptáčkem, druhý jmenovaný pak v 60. minutě strhl vedení na naši stranu, kdy prostřelil domácího brankáře. Domácí mohli srovnat z volného přímého kopu. Tvrdou střelu ale opět zlikvidoval Matěj Mauer. V 79. minutě jsme přidali třetí pojišťovací branku. V závaru ve vápně se nejlépe zorientoval Saša Sršeň, který tvrdou střelou pod břevno nedal domácímu brankáři šanci. Hattrick pak mohl dovršit Matěj Ptáček, jeho obstřel na zadní, ale skončil pouze na tyči. Závěr utkaní jsme již dohráli bez inkasované branky a odvážíme si z venku všechny tři body.

Slovan Frýdlant U17:

J. Vocásek (trenér Slovanu Frýdlant): Nebyl to dobrý výkon, ale jsou z toho tři body, což je nejdůležitější. Za celý zápas jsme se pořádně nedostali do tempa, nebyli jsme důrazní a všude jsme byli pozdě. Skvěle nás ale podržel Matěj Mauer, bez něj bychom dnes nebrali všechny tři body. V týdnu musíme kvalitně potrénovat a v dalším zápase doma s Mimoní předvést úplně odlišný výkon.