SK STAP - TRATEC VilémovSlovan Frýdlant A

SK STAP - TRATEC Vilémov - Slovan Frýdlant A

A tým opět nevyužil vedení o 2 branky a samotném závěru přichází o výhru.

Rozhodčí: Kadlec Václav – Třešňák Vojtěch, Urbánek Tomáš

Diváci: 180

Stadion: Tráva Vilémov

Tentokrát jsme jeli na další, již čtvrté po sobě, venkovní utkání, a ještě k tomu oslabeni celkově o 6 hráčů z A týmu. Navíc Vilémov před zápasem byl na 3 místě a my se potácíme na samém chvostu tabulky.

Od první minuty nám Vilémov ukazoval, že to jsou oni, kdo chtějí udávat tempo a že bylo vysoké. Rychlá kombinace přihrávek na středu hřiště s centry za naši obranu. V prvních 15 minutách jich předvedli hned několik, některé byly hodně nebezpečné, ale naši obránci tyhle situace, i když někdy na poslední chvíli, překazili. My jsme až do 23. minuty neměli prakticky jedinou šanci. Právě ve 23. minutě získává na naší polovině hřiště míč Kesner, který přihrává Mazánkovi a ten okamžitě posílá míč ulicí na Rydvala, který v souboji popostrčil míč dále na Kozáka. Ten osamocený běží na brankáře a poučen ze Skalice posílá míč mezi nohy brankáře Vaňáka a my tak z naší první akce vedeme 0:1. Po vstřeleném gólu se na hře nic moc nezměnilo, Vilémov má více ze hry, my ale pozičně hrajeme dobře a tak nepouštíme soupeře do vyložených šancí. Ve 31. minutě Capulič zachytil přihrávku soupeře na našem vápně a posílá míč Novákovi, který se otáčí a posílá míč za obranu do běhu k lajně krásným centrem Ptáčka a ten z první výstavním gólem cca z 20 metrů přehazuje brankáře soupeře a my vedeme 0:2. Až do konce poločasu se toho zas tolik neudálo. Prakticky celý poločas byl o dost aktivnějším týmem Vilémov, my hráli spíše pozičně čekající na brejky a krom dvou gólů jsme neměli další jinou šanci.

V druhém poločase jsme přeci jen chtěli více hrát fotbal a tak jsme byli o něco více vysunuti směrem dopředu. Bohužel v 50. minutě se nám to stalo osudným. Přímo uprostřed hřiště dostává míč Kubr, který má čas a prostor. Pravdou je, že nebyla potřeba ho v tento moment atakovat. Jenže ten posílá vzduchem přihrávku na Zimu, který je bráněný Stýbalem a dá se říct, nejednalo by se o nějak nebezpečnou akci. Bohužel v tento moment udělá chybu náš brankář Němec, který si běží pro míč, ale nestíhá a tak Zima využívá situace a hlavičkou prodlužuje přímo do naší brány a snižuje na 1:2. Hra nadále byla podobné jako doposud, jen my jsme měli občas náznak tahu dopředu. Jednu velkou šanci jsme měli v 64. minutě, kde se do samostatného úniku dostal klasicky Kozák a zkuste hádat, tentokrát neproměňuje. Snaží se přehodit brankaře a střela míří těsně vedle brány. Ale tento pokus byl určitě mnohem lepší, než v minulých zápasech. V 75. minutě zahráváme standartku do vápna, kde šel do hlavičkového souboje Coufal a byl faulován, píská se penalta, přichází pravděpodobně nejdůležitější moment zápasu. K míči se staví Mazánek a posílá míč k levé tyči. Bohužel brankář Vilémova stranu vystihl a chytá. Jedná se už o druhou neproměněnou penaltu během 4 zápasů. V 79. minutě jsme měli další velkou šanci. Mazánek posílá do samostatného úniku Rydvala, který to má ale těžší a nemá v ten moment dostatečnou rychlost, aby utekl obráncům, kteří se ho snaží blokovat a tak zkouší z nepohodlné pozice střelu, která sice mířila do branky, ale neměla dostatečnou razanci, aby propálila brankaře, který střelu kryje. V 82. minutě vykopáváme míč od naší branky, kde se s dávkou štěstí dostane k míči Kozák mířící na bránu. Míč si hodně předkopne a tak se snaží být u něj rychleji, než brankář Vaňák. To se nedaří a u míče byl až jako druhý a zavadí nohou o brankařovi ruce, což bylo vyhodnoceno za žlutou kartu, která byla v zápase jeho už druhá, takže následuje červená karta. V tento moment se dá hrát bez útočníka, doufáme, že udržíme stav do konce zápasu. Jenže Vilémov si vytvořil značný tlak, který vygradoval v 90. minutě. Po centru do vápna má míč na kopačce Luňák, ale netrefuje ideálně míč a tak se od něj odráží na kopačky našeho obránce Stýbala, který nestačil zareagovat a Plachý lehkých vypíchnutím od nohy přímo do branky vyrovnává na 2:2. Rozhodčí poté píská konec zápasu.

Naše mužstvo si nevytvořilo moc šancí, dá se říct, že v držení míče, počtu šancí, přihrávek jsme tahali za kratší provaz, ale vzhledem k vysoké absenci se to dalo očekávat. Naopak tým jako celek byl takticky dobře připraven a dodržoval pokyny. Vilémov si vyloženě gólové šance nevypracoval. Rozhodovali individuální chyby. Opět velmi laciné góly, které dostáváme a také opakovaně neproměněná penalta. Příští týden budeme hrát první „domácí“ zápas, ale v Hejnicích vzhledem ke stále nedokončené přestavbě stadionu. Přivítáme Velké Hamry, které asi nemusíme představovat, jedná se o velmi kvalitní tým.

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Jsme smutní, protože se nám nepovedlo dotáhnout zápas do vítězného konce. Kluci zápas odmakali, bohužel jsme o výhru přišli v poslední minutě. Zápas jsme mohli rozhodnout v poslední čtvrthodině, kdy jsme zahodili několik šancí včetně penalty.

FC Lomnice nad Popelkou - Slovan Frýdlant A

Áčko bohužel i přes sympatický výkon přijíždí z Lomnice s prázdnou.

TJ Jiskra Dolní Řasnice - Slovan Frýdlant C

Céčko bohužel nestačilo na lídra tabulky.

Slovan Frýdlant A - TJ JISKRA Višňová

Áčko absolutně nezvládlo derby a po našem hrozném výkonu nás Višňová porazila 0:4.